27-Ekim-2021 - Çarşamba

Urfa’da Bu Düğünde Gelin ve Damada 1 Milyon Değerinde Takı Takıldı

04-09-2021 09:50

Şanlıurfa’da Karadağ ailesinden Veysel Karani Karadağ, ile Karataş ailesinden Hayriye Karataş düzenlenen muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. 

NİKAHI ZEYNEL BAŞKAN KIYDI

Elit Karadağ Grup Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Karadağ’ın yeğeni olan Veysel Karani Karadağ, Karataş ailesinin önde gelen ismi Halil Karataş’ın kızı Hayriye Karataş’ın düğününde nikahı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kıydı. 

DÜNE 2 BİN KİŞİ KATILDI

Şanlıurfa Beyaz Saray Düğün Salonunda yapılan düğüne katılanları Karadağ aşiretine mensup ailenin önde gelenlerinden İş adamı İsmail Karadağ ve abisi Mehmet Karadağ düğün törenine katılaları kapıda karşılayıp uğurladı. Düğüne Şanlıurfa’nın kanaat önderleri,siyasetçiler, bürokratlar ve aşiret liderlerinin yanı sıra 2 bin civarında davetli katıldı. Dillere destan düğünde davetliler Gelin ve damada altın, para takmak için bir birleriyle yarıştılar. Gelin ve damada 1 milyon değerinde takı takıldığı öğrenildi.

SURUÇLU ÜNLÜ TÜRKÜCÜ GECEDE SAHNE ALDI
Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurahman Kırıkçı, Şanlıurfa İş Kur İl Müdürü Lezgin Özmen, Ak Parti Gercüş ilçe Başkan Şefik Öner, ,Dünya Basın Federasyonu Üyesi Gazeteci Ferhat Aydoğan, Bucak aşireti mensubu ve Zırıkanlılar Dernek Başkanı İrfan Bucak ve bir çok siyasetçi ve bürokrasinin katılımı ile gerçekleşirken düğünde,  Türkiye’nin ünlü ses sanatçısı Suruçlu Benhur sahne alarak gelen davetlilere türküler söyledi. Yemekli müzikli ve programlı geçen düğünde yöresel folklor ekibi de muhteşem folklor gösterisinde bulundu.  Türkiye’nin birçok ilinde gönderilen çiçekler ve çelenkler düğün salonuna sığmadı.
ZEYNEL BAŞKAN BİR GECEDE 3 DÜĞÜNE KATILDI
Bu arada Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abiden Beyazgül, Karadağ ile Karataş ailesinin düğününe katıldığı aynı düğün gecesinde Demirkol ve Özbek, Safi ve Akyüz aileleri arasında gerçekleşen üç farklı nikah merasimine katıldı. Zeynel Başkan, “Mutluluğa adım atan gençlerimizi tebrik ediyorum. Rabbim, iki cihan saadeti nasip etsin.” dedi.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Alp
Kimi evlenmeye para bulamaz, kimi gösterişli düğünler, milyonluk takılar...