12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfa’da, DSİ’nin Bu Tahliye Kanalı Tehlike Saçıyor

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Dağeteği Mahallesi Dağeteği yolunda Devlet Su İşleri sorumluluğunda olan tahliye kanalı yerleşim yerindekiler için tehlike saçıyor.  

09-05-2021 22:32

Yaklaşık 2 yıldır bunun mücadelesini verdiklerini söyleyen mahalle sakinleri, belediyeye gittiklerini ancak belediye sorumluluğun DSİ olduğunu belirttiklerini aktardılar. Devlet Su İşleri’ne de gittiklerinde ise “Bu gün geliyoruz. Yarın geliyoruz “ dediğini dile getiren mahalle sakinleri,  iki hafta önce bir DSİ kepçesinin geldiğini içindeki pis atıkları kenara koyup gittiğini anlattı.

İKİ YILDIR BU SORUN ÇÖZÜLMEDİ

Mahalle sakinleri DSİ ait kanalın videosunu çekip URFADASIN haber sitesinin whatsapp hattına gönderdiği  ve şu notu düştüler; “Burası Dağeteği Mahallesi Dagetegi yolu Önkol Apartmanı önü.Çok perişan haldeyiz. Çocukları dışarıya bırakamıyoruz. Koku sinek de cabası. Bunun mücadelesini 2 yıldır veriyoruz ama bizi hesaba almıyorlar. Belediye sürekli burası DSİ’nin biz işlem yapamıyoruz. İlaçlama aracı 1 gün gelir yor 3 gün gelmiyor. Ancak bina sakinleri olarak sürekli arıyoruz. Sonra ilaçlama ekibi geliyor. Geçen 2 hafta önce bir DSİ kepçe geldi. İçindeki pis atıkları kenara koydu. Sonra gitti. Daha da çok kötü oldu.”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.