07-Aralık-2021 - Salı

Urfa’da, EL KAİDE Üyesi 3 Kişi Tutuklama

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, Şanlıurfa MİT Bölge Daire Başkanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile ortak yürütülen operasyonda DEAŞ ve EL KAİDE/HAD silahlı terör örgütün 5 kişi gözaltına alındı...

12-11-2021 16:30

Adliyeye sevk edilen 5 kişiden 2’si DEAŞ, 3’ü ise EL KAİDE’den hakim karşına çıktı. DEAŞ’tan gözaltına alınan 2 kişi Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakılırken EL KAİDE’den gözaltına alınan 3 kişi tutuklanarak Hilvan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

Irak ve Suriye ülkelerinde DEAŞ ve EL KAİDE/HAD silahlı terör örgütü içerisinde -sözde- sorumlu, -sözde- savaşçı ve -sözde- güvenlik ofisinde görev alarak faaliyet gösterdikleri şeklinde haklarında bilgiler bulunan Suriye uyruklu (5) şüpheli şahıs İl Merkezi ve Akçakale ilçesinde yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Şüpheli şahıslar haklarında düzenlenen tahkikat evrakları ile birlikte Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edildi.  DEAŞ terör örgütü üye olma suçundan işlem yapılan 2 şahıs Cumhuriyet Savcılığınca serbest bırakıldı. EL KAİDE/HAD terör örgütü üye olma suçundan haklarından işlem yapılan 3 şahıs ise tutuklanarak Hilvan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edildi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.