12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfa'da Kablo Hırsızları TELEKOM'un Alt Yapısını Çökertiyor

Şanlıurfa’da Türk TELEKOM’un kablolarına dadanan hırsızlar, birçok vatandaşın internet erişimini de çökertiyor.

19-01-2021 22:47

Kablo hırsızlığı, Türk TELEKOM’un müşterilerine hizmet vermesini de ciddi bir şekilde engellerken, Türk Telekom, rutin işlerini bırakıp hırsızların kablo çaldıkları yerlere koşuyor. Pandemi sürecinde elzem olan internet hizmetini kablo hırsızlarının gasp etmesi dikkat çekiyor. Hırsızların yalnızca kabloyla da yetinmediği, Türk TELEKOM’un rögar kapaklarını da çaldığı öğrenildi.Şanlıurfa’da öyle zamanlar oluyor ki her gece bir kaç noktada ya kablo çalınıyor ya da rögar kapağı çalınıyor.Hırsızlar her ise seferinde sırra kıdem basıyor 
BİR GÜNDE YANLIZCA BİR BÖLGEDE, 150’LİK KABLODAN 100 METRE ÇALDILAR
Bu çerçevede son olay Şanlıurfa Kapaklı Pasajı ile Haşimiye ve Balıklıgöl bölgesinde yaşandı. Bu bölgede kablo hırsızlarının, 150’ilk olarak tabir edilen yüksek kapasiteli kablodan 100 metre çaldı. Zor temin edilen işçiliği zor olan bu kabloyu çalan hırsızların sırra kadem bastığı bildirildi. Kablo hırsızları yüzünden Şanlıurfa Kapaklı Pasajı ile Haşimiye ve Balıklıgöl bölgesine 2 gündür internet hizmeti ve iş yeri telefonu hizmeti verilemedi.
İŞTE EN ÇOK KABLO HIRSIZLIĞININ YAŞANDIĞI İLÇE VE BÖLGELER
Şanlıurfa’da Türk TELEKOM’un kablolarını çalan hırsızların yoğunlukla eski Urfa olarak bilinen tarihi çarşılar bölgesinde ve Süleymaniye, Ahmet Yesevi bölgesi ile neredeyse Eyyübiye ilçesinin tamamında cirit attığı öğrenildi. 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Ahmet
Polis ve bekçileri göreve davet ediyorum bu işten bıkkınlık geldi
Ahmet
Polis ve bekçileri göreve davet ediyorum bu işten bıkkınlık geldi