Urfa’da Kahraman Toplu Taşıma Şoförü Hayat Kurtardı

Şanlıurfa’da şehir içi otobüsünde fenalaşan bir vatandaş için ambulans çağırılmadı. Otobüsle hastaneye ulaştırıldı. Yolcularıyla birlikte, fenalaşan vatandaşı hastaneye ulaştıran kahraman şoför Halil Kaplan, kalp krizi geçiren şahsın hayatını kurtardı...

28-07-2021 22:00

Şanlıurfa’da şehir içi Toplu Taşıma Otobüsünde fenalaşan bir vatandaş için ambulans çağırılmadı. Otobüsle hastaneye ulaştırıldı. Yolcularıyla birlikte, fenalaşan vatandaşı hastaneye ulaştıran kahraman şoför Halil Kaplan, kalp krizi geçiren şahsın hayatını kurtardı.

Olay, bu gün Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 11 numaralı Mehmet Akif Ersoy Toplu Taşıma otobüs hattında yaşandı.  Otobüste bir vatandaşın fenalaştığını fark eden şoför Halil Kaplan, hemen telefonla amirini arayarak durumu izah etti ve direksiyonunu Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine çevirdi.  Bazı yolcular o sırada inmek isteyince şoför bunu kabul etmedi ve bir ambulans şoförü gibi fenalaşan vatandaşı hızla hastaneye ulaştırdı.  Sürekli elini kalbinin üzerine koyarak nefes almakta güçlük çektiği görülen yolcu, otobüsün acil servis önüne ulaşmasıyla sedye ile hastane içerisine taşındı.

Doktorların tedavi ettiği vatandaşın kalp krizi geçirdiği, 3-5 dakika gecikmesi durumunda hayatını kaybetme ihtimali olduğu öğrenildi.  İsmi öğrenilemeyen vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu, bir gün hastanede tutulacağı daha sonra taburcu edileceği bildirildi.

Bu arada 2021 yılının ilk 6 ayında Şanlıurfa Toplu Taşıma Otobüslerinde fenalaşan 35 kişinin hastaneye yetiştirilme anları araç içeresindeki kameralara yansımıştı.

İşte O Görüntüler

 
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.