Urfa’da Telekom’un Kabloları Çalındı Bu Mahalle 1 Aydır İnternetsiz

Şanlıurfa’da Türk Telekom’un kablolarına dadanan hırsızlar, birçok vatandaşın internet erişimini de çökertiyor. Bu mahalleden biri de Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesine bağlı Onikiler Mahallesi.

02-05-2021 00:34

Şıh maksut Mahallesi de aynı sorunu yaşıyor. URFADASIN.COM haber sitesine ulaşan Onikiler Mahallesi 3045 sokaktan bir “Elit bölgelerde kesinti oldu mu bir gün içerisinde sıkıntı gideriliyor. Fakat Eyyübiye ilçesinde 1 aydır internet yok bize yetim evlat muamelesi yapıyorlar” dedi.
KABLO HIRSIZLARI YÜZÜNDEN ÖĞRENCİLER EBA’YA BAĞLANAMIYOR

Arızanın giderilmesi için çok kez şikâyetlerini kuruma ilettiklerinde her seferinde sorunun çözümü için farklı tarihler verildiğini bu kez de Mayısın 4’ünde öğleden sonra çözüleceği cevabını alan mahalle sakinleri Tam Kapanmada internetsizliğin hem bireysel olarak hem de çocukların EBA’ya giremediğini aktardılar.

KABLO HIRSIZLARI YÜZÜNDEN TELEKOM ARIZALARI GİDERMEYE YETİŞEMİYOR

Söz konusu Kablo hırsızlığı, Türk Telekom’un müşterilerine hizmet vermesini ciddi bir şekilde engellerken, Türk Telekom, rutin işlerini bırakıp hırsızların kablo çaldıkları yerlere yetişemiyor. Tam Kapanmada elzem olan internet hizmetini kablo hırsızlarının gasp etmesi vatandaşla Türk Telekom ile vatandaşı da karşı karşıya getirdiği gibi Telekom arıza gidermeye yetişemiyor.
Bu arada hırsızların Şanlıurfa’da sadece kabloyla çalmakla yetinmediği, Türk Telekom’un rögar kapaklarını da çaldığı öğrenildi. Şanlıurfa’da öyle zamanlar oluyor ki her gece bir kaç noktada Türk Telekom’un ya kablosu çalınıyor ya da rögar kapağı çalınıyor. Hırsızlar her seferinde sırra kıdem basıyor.

İŞTE EN ÇOK KABLO HIRSIZLIĞININ YAŞANDIĞI İLÇE VE BÖLGELER

Şanlıurfa’da Türk Telekom’un kablolarını çalan hırsızların yoğunlukla eski Urfa olarak bilinen tarihi çarşılar bölgesinde ve Süleymaniye, Ahmet Yesevi bölgesi ile neredeyse Eyyübiye ilçesinin tamamında vatandaşları mağdur ediyor. Durum böyle olunca Türk Telekom başka işlerini yapmaya fırsat bulamıyor. 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
urfalı babe
Eskiden her mahallede toplu bekçi başı ve bekçi kulübeleri, her sokakta belirli aralıklarla bekçiler bulunurdu, bunlar düdükleri aracılığı ile birbirleri ile anında heberleşirdi, kabadayı piskopatlar ayyaşlar bile korkudan kimseye tık diyemezlerdi, çift kubbe civarında bütün telefon telleri çalındığı gibi kızkardeşimin evi en az üç kez soyuldu, uzun süredir ara sokaklarda bilmem daltonlar çetesi yok suriyeliler kol geziyorlar, özellikle o civarda evleri ve işyerleri olanlar oldukça muzdarip, eski bekçi sisteminin tüm ara sokaklarda kamera sistemleri dahil gelmesi can ve mal selameti açısından en büyük arzumuzdur.