07-Aralık-2021 - Salı

Urfa’da Toplu Taşıma Ücretlerine Zam Mı Geliyor?

Şanlıurfa’da şehir içi özel halk otobüslerinin bağlı bulundu kooperatifler, artan maliyet ve yakıt ücretlerinin masraflarını karşılayamadığı için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden zam talebinde bulundu. 

25-10-2021 17:36

Akaryakıta üst üste gelen zamların ardından şehir içi toplu taşıma araçları da zor bir dönemden geçmeye başladı. ŞHA habere göre, masrafların artmasından dolayı kooperatifler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden zam talebinde bulundu. 

Sırrın ve Karaköprü hattında çalışan özel halk otobüslerinin bağlı bulunduğu Kooperatifin Başkanı Yasin Koyuncu, son 1 yılda özellikle akaryakıt ile birlikte olmak üzere sigorta, çalışan ücreti ve ulaşım araçları için masrafların çok fazla arttığını belirterek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Daire Başkanlığı’ndan zam talebinde bulunduklarını belirtti.  

" TAM 3.50 OLSUN" 

Özellikle uzun hatlarda masrafın karşılanmadığını söyleyen Kooperatif Başkanı Yasin Koyuncu, öğrenci tarifesinde 1.80 olan fiyatın 2.50’ye, tam yolcuda ise 2.75 olan ücretin 3.50’ye yükseltilmesini talep ettiklerini kaydetti.

 “UZUN HATLARDA ZARAR EDİYORUZ” 

Özellikle uzun hatlarda masrafın karşılanmadığını belediyenin yakıt desteği yaptığı halde masrafların karşılanamadığını aktaran Yasin Koyuncu, “Özellikle uzun hatlarda yaptığımız seferlerde zarar ediyoruz. Artan maliyet ve akaryakıt fiyatları nedeniyle zam talebinde bulunduk. Zamların onaylanması bizim için iyi olur” dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.