Urfa’da, Yeni Yılın İlk Dram İçinde Dramı

Şanlıurfalılar 2020 yılından nefret ettiği kadar hiçbir şeyden nefret etmedi. Ancak 2020 yılı Şanlıurfalılara son golünü de atıp gitti.

01-01-2021 13:51

O golde Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde en lüks binalarının arasında dram içinde dramı yaşayan bu Suriyeli ailenin 2021 yılına yoksulluk içinde girmesi oldu. Lüks binalar ve bir de caminin arasında bulunan bu ailenin çaresizlik içinde olması bugüne kadar hiç fark edilmemiş. Yada fark edenler umursamamış. Hiç kimsenin merak etmediği anneleri tarafından terk edilen 8 çocuklar, yalın ayak ve çatısı yağmur damlatan bir baraka denilecek evde yaşıyorlar.
URFA’NIN ROBİN HOOD’U GİBİ
Bu aileden dün gece, birçok gecekondu bölgesinde bugüne kadar, yoksul ailelerin borçlarını kapatan ve çok sayıda yardımda bulundan 'Robin Hood' olarak bilinen yardımsever iş insanı Faruk Akbaş haberdar oldu. Dün gece bu aileye hayırseverlerin desteği ile nakdi yardımda bulundu. Sabah ise aileyi ziyaret ederek diğer ihtiyaçlarını belirleyip marketten alışverişlerini yaptı.
BELKİDE BU YÜZDEN YAĞMUR YAĞMUYOR
Yaklaşık 5 yıldır nerede bir fakir, ihtiyaç sahibi olduğunu öğrense imece usulüyle hayırseverlerin desteği ile o aileye ulaşan Faruk Akbaş, tanık olduğu bu aile için gözlemini ve temennisini şu şekilde dile getirdi “ Karaköprü’nün en lüks binalarının yanı başında cami ile arasında bir kapı var. Kimse merak etmiyor bu insanlar ne halde diye. Topu topu, Karaköprü’de bu halde belki on beş yirmi ev ya vardır ya yoktur.  Ama biz onlardan da bihaberiz.    
LÜKS DAİRELER ARASINDA CAMİNİN DE HEMEN YANINDA AMA HİÇ KİMSE FARK ETMEMİŞ
Dün gece bize gelen bilgi üzerine evi ziyarete gittik. Aman Allahım. Suriyeli bir aile, sekiz çocuk. Anne bırakıp gitmiş.  Akşam nakdi yârdim yaptık, sabah gidip Ailenin babasını ve çocuğunu alıp markete götürdük, tüm gıda ihtiyaçlarını temin ettik. Karköprü belediyemiz ve İHH pazartesi evi ziyaret edip gerekeni yapacaklarını ilettiler. Eğer maddi gücümüz yok yapamıyorsak bile durumu birilerine haber vererek destek olmalıyız. Eminim bu çocuklar yağmur yağmasın diye hep dua etmişlerdir. Yalın ayaklar, yağmur damlatan çatılar, hikayeyi biliyorsunuzdur. O yüzden çatıları tamir ettirmek, çocuklara ayakkabı giydirmek yağmur duasından önceki vazifemizdir.”
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.