20-Mayıs-2019 - Pazartesi

Urfa'da Yılbaşı Hareketliliği Başladı

Yaklaşan yılbaşı, tavukçular pazarını şimdiden hareketlendirdi. Pazara gelen vatandaşlar hindi almak için pazarlığa tutuşuyor.

12-12-2018 14:19

Haber: Hasan Ray /Urfadasin.Com
Şanlıurfa Merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan tavukçular pazarında yılbaşı hareketliliği şimdiden başladı. Kırsalda tavuk ve hindi yetiştiren üreticiler, araçlarla pazara getirdiği tavuklarını esnafa ya da oraya gelen vatandaşa satıyor. Fiyatların bu sene uygun olduğunu söyleyen satıcılar, işlerinin ilerleyen zamanda daha da artacağını söyledi.
Pazarlık şimdiden kızıştı
Her yılbaşında tavukçular pazarına gelerek daha uygun fiyata hindi bulmaya çalışan vatandaşlar şimdiden pazarın canlanmasına sebep oldu. Yılbaşına günler kala pazarın yolunu tutan vatandaşlar fiyatların yüksek olduğunu söylerken hindi satıcıları ise fiyatlarının bir hayli uygun olduğunu söylüyor. Söz konusu pazarlığın yılbaşı yakınlaştıkça daha da şiddetlenmesi bekleniyor.
Hindi satışları arttı
Hindi satışlarının yavaş yavaş artmaya başladığını söyleyen Mehmet Demir, “Burada genelde tavuk satıyoruz ama bunların yanında ördek ve hindi de satıyoruz. Hindiler genelde maddi durumu iyi olan insanlar tarafından alınıyor. Ancak söz konusu yılbaşı olduğunda her vatandaş gelip hindi alıyor. Yılbaşı gecesi insanlar, aldıkları hindi ile ailesine ziyafet veriyor” dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.