27-Ekim-2021 - Çarşamba

Urfa'daki Bu Okulda Temizlik Sıfır!

16-09-2021 14:50

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı Maşuk (Seyrantepe) Mahallesi’nde bulunan Şehit Sedat Sağır Ortaokulu pislikten geçilmiyor. Koridorları ve tuvaletleri adete çöp yuvasına dönen okulda çekilen görüntüler endişe yarattı. İçinde bulunduğumuz Covid-19 salgınından korunmanın başlıca yolu temizlik iken bu okulda temiz bir yer bulunmaması şaşırtıcı cinsten. Veliler okula temizlik görevlisi alınmadığı için kir içinde olduğunu belirterek, çocukların koronavirüsü okuldan eve taşımalarından endişe ettiklerini dile getirdiler.  


 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Ayşe gözüalaca
Bizim merkezdeki okulda aynı durum da tuvalet rezalet küçük çocuklarımız gidiyr hijyen 0000 virüs bire bir bu pisliğe midemiz kaldırmıyor malesf ki mecburen eytim alsın diye gönderiyrm
Urfalı
Bu görüntülerin bu okulda çekilmesi okul müdürü ve öğretmenleri için talihsizlik. Çünkü hiçbir okulda temizlik elemanı yeterli değil ve tüm okullarda bu durum var hatta daha ileri düzeyde. Bu okul içlerinden en temizdir.
Veli
Bu okula acilen temizlik personeli lazım.
Osman
Ma temizlikci verilmamışsa ogretmenler ne yapsın.
Mudavim
Çocuğum 3 yıldır o okula gldlyor. Şimdiye kadar hiç sorun görmedim. Video bence art niyetle çekilmiş. Parça parça ve montajlı.
Mehtap
Ben çektim videoyu art niyetle yazanlar okulun üçüncü katında çektiğim çocukların arasından geçerken durdurarak çektiğim bir videodur. Gidin gözünüzle görün okulun neyini art niyetle karalayip elime ne geçecekti acaba? O zaman sizin temizlik anlayışınız çok farklı burdan da belli oldu hanimliginiz
Mir
Okullarda temizlikçi yok iskurun verdiği zati muhteşemler torpilli olduğu için çalışmıyor CALİSTİRİLAMİYOR ve en önemlisi veli okula gelen çocuğuna kirletme demiyor eğimini evde vermiyor verenler var yani kısaca toplu yaşam merkezleri herkesindir herkes temiz düzenli ve dürüst olursa hiçbir problem kalmıyor .
Sabri
Art niyetle çekilmiş bir video bence. Şu anda Urfa'nın hiç bir yerinde okullarda temizlik yapacak işkur personeli yok. Belli ki veli karayı idareden birilerine takmış. İntikam soğuk yenen bir yemektir ama bunu haber diye yayınlayanların niyeti ne anlamadım.
Xox
Kesinlikle art niyet. Devlet temizlik personeli görevlendirmesi yapmamış. Kim yapacak temizliği. Veliler toplanın yapın o zaman. İyice abarttiniz kamera işini. Evde işi olmayan okulda ya öğretmeni tehdit eder şikayet edeceğim seni diye ya da gelir böyle saçma video çeker.
Egitimci
Bayan veli okul kirli diye çekim yapmış. Bir suç işlemiş. 2. Beş katlı okulda bir hizmetli bulunuyor. Keşke müdürün yanına çıkıp bu durum için bize düşen görev var mı diye sorsaydınız. Devlet okullarının imkanı bu kadar. Sonradan görme bir veli oldunuz belli.
dede
Mehtap Hanım bir veli olarak bu durum hakkında idareyle görüşmüş mü acaba çözüm aramak yerine şikayet etmek bizim toplumda bir salgın olmuş. şikayet edince olay çözülüyor mu? şu an tüm okullarda İŞKUR elamanları göreve başlamamış durumda. okulların tamamı aynı sıkıntıları yaşıyor. Bu sorun Okul idaresinde Kaynaklanmıyor. Her yıl temizlik personeli ekim ayında başlatılıyor. bu yanlışı üst düzey yetkililer görmüyor. sonra da kabak okul idaresinin başında patlıyor. Yazık Şimdi gel de özveriyle çalış, gel de fedakârlık et. İnsanda iştah bırakmıyorlar.
Adem Erdoğan
Okullar 3 haftadır açık. Hala temizlik personeli ( iş kur personeli) gondermemişler. Temizliği okul müdürü mu yapacak?