Urfa'daki Hastaneler Eski Sisteme Geçiş Yaptı!

Yaklaşık 2 yıldır Şanlıurfa’daki tüm hastanelerde kullanılmaya başlayan HBYS programı olan sisoft, programdaki eksiklikler ve taleplerin karşılanamaması neticesinde mahkeme kararıyla ihalesi iptal edilerek eski sistem olan Fonet yazılım sistemine geçilmesine k..

30-08-2018 11:53

Dün gece geç saatlere kadar çalışanların uzun uğraşları sonucu hastanedeki bütün bilgisayarlara kurulumu yapılarak eski sisteme geçiş işlemleri tamamlandı. 
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim V. Dr. İdris Dağ ; "Hastanelerde kullanılan HBYS sitemi artık taleplere cevap veremez hale gelmişti sıkıntılı bir süreci hep birlikte atlattık, önceden kullandığımız ve tüm  çalışanlarımızın bilmesine rağmen eğitimlerini tekrar verdigimiz program olan Fonet yazılımına geçtik. Gece geç saatlere kadar çalışan personellerimize bizlerde eşlik ederek sağlıklı ve hızlı bir geçiş olmasını sağladık. Önceki verilerin kaybolmadan yüklenmesi için biraz zamana ihtiyacımız olacak, bu anlamda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor yeni programın hayırlı olmasını temenni ediyorum." İfadelerine yer verdi.

 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.
Urfalı
Sn.başhekim hastane de poliklinikler de sıra bekleyen vatandaşlar koridoru kapatıyor.sedye tekerlekli sandalye geçemiyor.buna bir çözüm bulun.örneğin poliklinikler ayrı ayrı yerlerde olsa bu sorun yaşanmaz.ama hepsi bir arada olunca sıkıntı oluyor. 6APka