07-Aralık-2021 - Salı

Urfa'dan Almanya, Rusya'ya Endüstriyel Mutfak İhracatı

Şanlıurfa’dan ürettiği endüstriyel mutfak ürünlerini Almanya, Rusya, İran, Irak ve Suriye’ye ihraç eden Emsako Firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Salih Korkmaz, Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok iline de satış yapıyor..

16-11-2021 12:00

Şanlıurfa Evren Sanayi Sitesinde üretimini sürdüren ve bölgede sektörünün tek temsilcisi olan Salih Korkmaz, 1995 yılında başladığı çalışmalarını İnovasyonlarla geliştirdi. Doğu ve Güneydo Anadolu Bölgesinde çok sayıda bayisi bulunan Emsako Firmasının Türkiye’nin tamamına açılma çabalarının devam ettiğinin altını çizen Salih Korkmaz, şimdilerde İstanbul, İzmir, Ankara, Kahramanmaraş ve Hatay gibi büyük şehirlerinden talep alamaya başladıklarını aktardı.

OTEL, HASTANE, RESTORANLARIN MUTFAK EKİPMANLARI VE PİŞİRİCİLERİ URFA’DA ÜRETİYOR

Pandemi, kur dalgalanmalarını fırsata dönüştürmek için çözüm yolları bularak firmasını büyüten Salih Korkmaz Urfadasın haber sitesi mikrofonlarına yaptığı açıklamada;” Tesisimizde Endüstriyel Mutfak ürünleri üretilmektedir. Van, Mardin, Hakkâri, Şırnak, Bitlis Muş, Ağrı gibi illerimiz de bayilerimiz var. Endüstriyel mutfak ve otel ekipmanlarını üretiyoruz. Aynı zaman da pişiriciler üretiyoruz. Otel ekipmanları, hastane ekipmanları, restoran ekipmanlarının satışı, servisi, satış sonrası bütün hizmetleri veriyoruz. Şanlıurfa’da ki üretimi Türkiye’ye dağıtmakta kararlıyız. Türkiye’de Doğu Anadolu’nun birçok iline göndere biliyoruz. Yavaş yavaş İstanbul, İzmir Ankara, Kahramanmaraş ve Hatay’dan da müşterilerimiz oluşmaya başladı. İhracatımız da var tabi. Rusya, Almanya, Irak, İran ve Suriye gibi ülkelere ihracatlarımız var. Hedefimiz Afrika ülkeleri olmak üzere tüm ülkelere göndermek.”dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.