Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesinde eski sanayi sitesinde kentsel dönüşüm için yıkılan işyerlerinin molozları öylece bırakılınca çöp merkezine dönüştü.

Şanlıurfa Valiliği, O Ciğerciye İdari Yaptırım Uyguladı Şanlıurfa Valiliği, O Ciğerciye İdari Yaptırım Uyguladı

Sanayi esnafı bırakılan yerin madde bağımlılarının yuvasına döndüğünden yakındı.
Şanlıurfalı esnaf Bakır Atçı, urfadasın habere yaptığı açıklamada “5 yıl önce iş yerlerimizi boşattık. Yeni yerimize taşındık. Eski yerimiz yıkıldığından beri toz yığını halinde. Hiçbir gelişme olmadı. 5 yıldır olduğu gibi duruyor. Yapılacak tek çözüm en kısa zamanda buranın bir çözüme kavuşması. Burası oto park olarak kullanılmaya başlandı. Madde bağımlıları,  baliciler, hurdacıların meskeni oldu.  Çok berbat bir durumda” dedi.

Şanlıurfalı esnaflardan İsmail Görgülü de “Burayı bu şekilde bıraktılar. Baliciler çoğalmış, içkiciler çoğalmış, hırsızlar çoğalmış. Bu Karakoyun deresinin yıllardan beri kokusunu çekiyoruz. Geçen belediye geldi burayı biraz temizlediler, tüm pisliği burada topladılar ama her şey burada duruyor. Yetkililere sesleniyorum buraya bir çözüm bulsunlar. Bir an önce buraya ne yapacaklarsa yapsınlar. “ ifadelerini kullandı.( Lütfü AYDIN’ın Haberi)