Urfa, İntiharlarla Sarsılıyor! Bir Acı Haber de Eyyübiye’den Geldi

Şanlıurfa son birkaç gün içinde intihar vakalarıyla sarsılıyor. Adeta durdurulamayan intihar vakaları, daha çok erkekler arasında yaşanıyor. Yaş gurubu ise 20 ile 50 arasında değişiyor.

17-04-2021 04:35

Son 4 günde Şanlıurfa’da haber bültenlerine 7 intihar vakası düştü.

Dün en son intihar haberi, Karaköprü’de iftar saatinde geldi.  Karaköprü Mustafacık Mahallesinde 53 yaşındaki S.D., iddiaya göre; kendini iple asarak yaşamına son verdi. 

Bu intihar vakası daha sıcaklığını korurken sahur vaktinde bir intihar vakası da Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Direkli Mahallesi 1721 nolu sokaktaki bir ikametten geldi. 40 yaşındaki Hüseyin Ö.’ün girdiği bunalım sonucu kendini iple asarak canına kıydığı iddia edildi. Savcının olay yerine gelmesinin ardından Hüseyin Ö.’nün cansız bedeni ambulansla Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Sabahın ilk saatlerinde yine bir intihar vakası haberi geldi.Şanlıurfa Hilvan yol güzergahında bulunan Akziyaret'ten gelen acı haberde 27 yaşındaki İbrahim A. canına kıydı.

Dün iftardan sahura ve gün ortasına kadar 3 intiharın yaşanmasıyla birlikte son 4 günde 7 intihar vakası yaşandı.Bu rakam sadece haber bültenlerine yansıyan. Bir de haber bültenlerine yansımayanlar olduğu düşünüldüğünde Şanlıurfa'daki intihar vakaları korkutuyor.

Bu arada Siyaset Bilimci Terör ve İstihbarat Yazarı Doç.Dr.Kenan Karataş “İntihar vakalarında rekora koşuyoruz! Büyük bir bölümü ekonomik kriz ve  yoksulluk olmak üzere 2002-2019 yılları arasında 5 bin 806 kişi intihar ederken, bu oran 2020-21'de %15 artmış durumda.. Örneğin Kocaeli’de sadece 1 haftada 7 kişinin intihar ettiğini çoğumuz duymadı bile.”ifadelerini kullandı.

Urfa'da Sosyolojik Felaket! Yaşanıyor
İNTİHAR EDENLER
1-Karaköprü’de 56 yaşındaki kadın,
2-Suruç’ta 30 yaşındaki M.S,
3-Karaköprü  Atakent'te 21 yaşındaki Enes S.
4-Karaköprü’de 63 yaşındaki S.D.,
5-Urfa Kalesinde 30. yaşındaki Ahmet B.,
6-Eyyübiye’de 40 yaşındaki Hüseyin Ö.
7-Karaköprü-Akziyaret'te  27 yaşındaki İbrahim A.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.