26-Temmuz-2021 - Pazartesi

Urfa Kurban Bayramı’na Hazır

Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamladı.

18-08-2018 16:41

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı için görev sorumluluğu içerisindeki tüm hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların bayramlarını en iyi şekilde değerlendirebilmeleri için tüm detayları gözden geçiren Büyükşehir Belediyesinde ilgili birimler görev başlarında olacakken, ulaşım, alt yapı ve çağrı merkezlerindeki personeller aksamaya uğramadan halka hizmet verecek. 
ŞUSKİ görev başında 
Büyükşehir bünyesindeki Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü'nün (ŞUSKİ) su sıkıntıları ve alt yapı sorunlarına anında müdahale edebilmesi için birimler görevlerini 24 saat esası ile sürdürecek. Vatandaşların 153 çağrı merkezine ulaşarak ileteceği taleplere anında karşılık verecek ŞUSKİ birimleri bayram süresi boyunca olası sorunlara duyarlı olacak. 
Alo 153 İletişim Merkezinin bayram süresi boyunca hizmet sunacağı Büyükşehir Belediyesinde, vatandaşlar her türlü taleplerini yine bu numaraya iletebilecek. İlgili birimlerin koordinasyonunu sağlayacak olan Alo 153 İletişim Merkezi, yine 24 saat esası ile hizmet verecek. 
Mezarlıklarda düzenlemeler yapıldı 
13 ilçedeki tüm mezarlıklarda ihate duvarı, iç yolların yapımı ve bakımı, gasilhaneler, lavabolar gibi birçok düzenlemeye giden Büyükşehir Belediyesi, alanlarda bayram öncesi tüm detayları gözden geçirdi. 
Kaçan kurbanlıklara yönelik timlere eğitimler verildi 
Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı hazırlıkları kapsamında 'boğa yakalama timi' oluşturan ilçe belediyesi personellerine eğitim düzenledi. Eğitimde timlere malzeme ve ilaç desteğinde bulunuldu. İlçe belediyesi personellerine olası olaylara müdahale edebilmeleri için aralarında üfleme borusu, yakalama ipi, uyuşturucu iğne, maske ve eldivenlerin bulunduğu setler dağıtıldı. 
Ulaşım ilk 3 gün ücretsiz 
Büyükşehir Belediyesi bayramda ücretsiz seyahat uygulamasını Kurban Bayramında da sürdürecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, bayramın ilk 3 gününde tüm araçlarının ücretsiz hizmet vermesi yönünde karar aldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşların ulaşım sorunu olmadan mezarlık ve akraba ziyaretlerini yapabilmeleri, istedikleri yerlere kolayca ulaşabilmeleri için Büyükşehir bünyesindeki otobüsler ücretsiz yolcu taşıyacak. 

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.