Şanlıurfa Eyyübiye İlçesi Kuşçu Pazarının bulunduğu Pınarbaşı Mahallesinde kablo hırsızları mahalle sakinlerini ve esnafları bıktırdı.

Şartelleri kapatıp elektrik kablolarını çalan hırsızlar, mahalleyi de elektriksiz bırakıyor. Hırsızlıkları Suriyelilerin yaptığını iddia eden bir Urfaesnafa bir başka esnaf “her şeyi ‘Suriyeli yapmış’ diyorlar. Öyle bir şey yok yalan söylüyorlar.” İfadelerini kullandı.
ŞARFELLERİ İNDİRİM HIRSIZLIK YAPIYORLAR İDDİASI
Pınarbaşı Mahallesi Kuşçu Pazarının kurulduğu sokakta esnaflık yapan Mustafa Ballı” Şartelleri kapatıp kabloların hepsini çalmışlar. Esnaf olarak dünden beri herkes elektriksiz. Yetkililer buna bir çözüm bulsun. DEDAŞ’ın yıllarca millete vurduğu kazığı şimdi madde bağımlıları DEDAŞ’tan çıkarmaya çalışıyor. Her gün böyle kablolar çalınıyor. Dün benim motosikletim çalındı. Buna bir çare bulunması lazım. Vatandaş evinde rahat oturamıyor artık. O kadar mahalle bekçisi var dolaşsalar hırsızlık yapmaya fırsatları olmaz.” ifadelerini kullandı.
AYDA 2 DEFA TELEFON KABLOLARI ÇALINIYOR
Bir başka esnaf Mustafa Tatlı ise “Elektrik ve telefon kabloları çalınıyor. Bizim ayda 2 defa telefon kablomuz çalınıyor. Gece burası çok ıssız. Bunlar bir an önce sınır dışı edilmesi lazım. Namuslu olan kalsın diğerleri sınır dışı edilsin” dedi.
“HER ŞEYİ ‘SURİYELİ YAPMIŞ’ DİYORLAR. ÖYLE BİR ŞEY YOK YALAN SÖYLÜYORLAR”
Ömer Karataş da “Çalıyorlar, Suriyelilerin boynuna koyuyorlar. Aslında Suriyeliler değil. Bizim Urfa’nın gençleri yapıyorlar. Hepsi uyuşturucudan hırsızlık yapıyorlar. Ama her şeyi ‘Suriyeli yapmış’ diyorlar. Öyle bir şey yok yalan söylüyorlar. Biz Urfalı olarak aşağı çarşıya geldiğimiz zaman elektrikler yok. Bu ne rezillik bu ne kepazelik büyükler bir el atsın.” şeklinde konuştu.

Evinin 3’ncü Katını Güvercinlere Tahsis Etti Evinin 3’ncü Katını Güvercinlere Tahsis Etti