Urfa Miilletvekili Özşavlı'dan Gündeme Dair Açıklamalar

12-02-2019 16:56

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı sosyal medya hesabından gündem dair açıklamalarda bulundu. Bir toplantı ile ilgili bazı durumları izah etmek istediğini belirten Vekil Özşavlı’nın paylaşımı şu şekilde:
Bugün bilgim ve iznim dışında babam bir çocukluk arkadaşı vasıtasıyla içinde basının da olduğu planlı ve tertipli bir toplantıya davet edilmiştir. Katılımcıların miktarı, kim oldukları ve toplantının mahiyeti konusunda bihaber olan babam tamamen iyi niyeti ve yakın bir dostunun daveti vesilesiyle bu toplantıya katılmıştır.
Toplantıda kendilerini saygın bir aşiretimizin tek temsilcisi zanneden bir grup tarafından Ak Partimize ve aleyhime karşı son derece yakışıksız ve tehdite varan ifadelerde bulunmuşlardır.
Bu minvalde bazı hususlara açıklık getirme gereği hasıl olmuştur;
1-) Ak Parti aşiretlerin değil milletin partisidir. Ak Parti kimseyi ayırmaz, dışlamaz bütünleştirir, birleştirir.
2-) Ne Ak Parti ne de Ak Partili milletvekili ilimizin herhangi bir aşiretine karşı husumeti yoktur olamaz. Bu tür bühtanlarla zihinleri bulandırmak isteyenler müfteridir, acizdir, esfel-i sefilindir.
3-) Ak Partinin milletvekili Allah’tan başka kimseden korkmaz, asla ama asla davasından geri adım atmaz, vatanın ve milletin menfaati için sonuna kadar mücadele eder.
4-) Bir aşiret içerisindeki küçük bir azınlık tüm aşireti temsil edemez.
5-) Kişileri makama getiren devlettir, devletin ilgili kademeleridir. Kimse makam mevki için devlete kafa tutamaz.
6-) Makamlara liyakatle değilde siyasetle gelenler gün gelir başka bir siyasetle giderler. Bundan daha doğal bir şey yoktur.
7-) Ak Parti’nin siyasetinde olmadığı gibi Ak Partili milletvekilinin de gizli, menfaat veya kin temelli bir ajandası olmaz. Ak Partili vekil mütevazıdır, uysaldır ama asla yumuşak başlı koyun değildir. Boş tehditlere pabuç bırakmaz. Gerekirse davası ve memleketinin menfaati için tüm dünyayı karşısına alır.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.