Şanlıurfa’da ve çevre illerde adından sıkça söz ettiren ve en son olarak İstanbul ekibine transfer olan Şanlıurfa’nın tek e-spor takımı Royal Gaming, dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul ekibinden ayrıldıklarını duyurdu. Kendi imkanlarıyla ve iş adamları ile görüşmeye başlayarak e-spor kulübü kurmaya yönelik çalışmalara başlatan gençler, işi resmiyete dökmek için kolları sıvadı.
BUGÜN BİZE DESTEK OLMAYANLARI İLERLEYEN YILLARDA YANIMIZDA GÖRMEK İSTEMİYORUZ
Takım kurucu ortağı Mahmut Bucak ile Mehmet Furkan İnal ise 30 Kasımda kulübün resmi işlemlerini başlatacağını ve kurulum aşamasında destek vermeyen hiçbir Şanlıurfa firmasından, resmi kurumundan ve kuruluştan gelecek sponsorluğu ilerleyen yıllarda kabul etmeyeceklerini açıkladı.
TÜRKİYE’NİN EN GENÇ NÜFUSUNA SAHİP URFA E-SPOR TAKIMINI HAK EDİYOR
Şanlıurfa dışından iki firmanın kendilerine destek vereceklerini belirten Takım kurucu ortağı Mahmut Bucak ile Mehmet Furkan İnal “ Şanlıurfa’daki resmi kurumlar ve iş adamları elini taşın altına koymadı. Bizlere destek vermedi. Ama biz Şanlıurfa’nın da diğer iller gibi bir e-spor takımını hak ettiğini düşünüyoruz. Şanlıurfa, Türkiye'nin en genç nüfus oranına sahip bir şehir. Bu gençlerin e-spora meraklı olduğunu kulüp kurulumunun tamamlaması ardından şehir deki gençlerin çok ilgi duyacağını düşünüyoruz. Bugün yanımızda olmayanların yarın çıkarları için yanımızda olmasını da kabul etmeyeceğiz” ifadelerini kullandılar.
SPONSORLUK BEDELLERİ İSE ŞÖYLE:
Forma Ön Yüz Ana Sponsorluk Ücreti: Aylık 5000 TL Veya Tek Seferlik 25.000 TL 
Forma Arka Yüz Sponsorluk Ücreti: Aylık 3500 TL Veya Tek Seferlik 15.000 TL 
Forma Sağ Ve Sol Kol Sponsorluğu: Aylık 2500 TL Veya Tek Seferlik 10.000 TL 
Ayrıca 5 Takım Oyuncusunun ve 1 koçun maaş ücretlerini 1 yıl boyunca üstlenecek bir sponsorun takımın isim sponsorluğunu alabilecek.