Urfa’nın En Zengini Benim Diyor! İşte Size Bir Tablacının Başarı Hikayesi

Şanlıurfa’da yaklaşık 30 yıldır tablasıyla hurda toplayıp satarak geçimini sağlayan İhsan Türkmen, Urfa’nın en zenginin kendisi olduğunu 6 çocuğunu tablacılık yaparak okuttuğunu söyledi.

04-03-2021 21:11

Tablacılıkla hurda satın alıp satan İhsan Türkmen, yaklaşık 20 yıl Şanlıurfa’nın Eyyübiye İlçesindeki bir kenar mahalle olan Şıh Maksut’ta ikamet etmiş. O bölgede sokak sokak, mahalle dolaşıp hurda toplayıp satmış. Zaman zaman tamir işlerine gitmiş. Bu şekilde kazandığı parayla 6 çocuk okutan İhsan Türkmen, Şanlıurfa’nın en modern ilçelerinden biri olan Karaköprü Atakent’te de bir daire satın aldığını belirtti.

İhsan Türkmen, okuttuğu 6 çocuğundan birinin avukat, 2’sinin sınıf öğretmeni, birinin mühendis, 2 çocuğundan birinin de şuan lise ve ortaokulda olduğunu hatırlatarak “İnşallah onlar da doktor olur” diyor

Direne direne  tablacılıktan kazandıklarıyla, kimseden bir kuruş almadan 6 çocuk okuttuğunu ve bir daire satın aldığını anlatan İhsan Türkmen “Ben bu tablada 1991’den beri 6 tane çocuk okutuyorum. Urfa’nın en zengini benim. Çok şükür.  Avukat olan çocuğum da var öğretmen olan çocuğum da var. Şuan biri liseye biri de ortaokula giden çocuğum var.” ifadelerini kullandı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.