Urfa’nın Sınır Komşusu Suriye’de PKK, 40 Gündür Elektrikleri ve Suları Kesti

Şanlıurfa’nın sıfır noktasında olan Suriye’nin kuzeyinde yaklaşık 40 gündür rejim ve PKK/YPG terör örgütü tarafından elektrik ile suyu kesilen halk eylem yaptı.

21-05-2021 16:53

Terör örgütünün elektrik, su ve akaryakıt üzerinden Suriye halkı üzerinde baskı kurduğu bildirildi. İhlas Haberi Ajansı Şanlıurfa Bürosunun haberine göre Barış Pınarı Harekatı'yla PKK/YPG terör örgütünden arındırılan Suriye’nin kuzeyindeki Resulayn ve Telabyad kentlerinde yüzlerce kişi Cuma namazı sonrası bir araya gelerek elektrik ve sularının kesildiği gerekçesiyle terör örgütünü protesto etti.

Rejim ve PKK/YPG terör örgütünün kontrolündeki bölgeden gelen elektriğin kesildiğini söyleyen Suriyeliler, yürüyüş yaparak kent merkezinde toplandı. Ellerinde dövizler taşıyan halk, rejim ve terör örgütünün elektrik, su ve akaryakıt üzerinden kendilerine baskı kurduğunu söyledi. Su ve elektrik olmadığı için tarım yapamadıklarını söyleyen halk, rejim ve terör örgütünün zulmüne son verilmesini istedi. Yaklaşık 40 gündür elektrik ve sularının rejim ve PKK/YPG terör örgütü tarafından kesildiğini söyleyen Suriyeliler, Türkiye’den başka kimseleri olmadığını ve bunu ancak Türkiye’nin çözebileceğini belirtti.

Uzun süre Beşar Esad ve PKK/YPG terör örgütü aleyhine sloganlar atan kalabalık, daha sonra sessizce dağıldı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.