12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfa OSB’deki İşletmelere Işık Hızında İnternet Altyapısı Kuruluyor

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde Türk Telekom Altyapısını güçlendirmek için çalışma başlatıldı.

19-02-2021 16:42

Telekom bu çalışmasıyla Şanlıurfa OSB’deki işletmelere ışık hızında internet denilen Gpon alt yapısını kuruyor.
BUGÜNE KADAR 252 İŞLETMEYE KURULDU
Bu güne kadar ışık hızında internet denilen Gpon alt yapısını 252 işletmeye kuran Türk Telekom, önümüzdeki günlerde de 15 işletmeye bu alt yapı hizmetini yaklaşık 250 bin TL’ye kurmak için düğmeye bastı. Yaklaşık 2 yıldır bu çalışmasını sürdüren Türk Telekom Şanlıurfa İl Müdürlüğü, yatırımcıya teknolojik alt yapı hizmeti sunarak can suyu olmaya çalışıyor.

Bu çerçevede Türk Telekom Şanlıurfa Müdürü Mehmet TOYDEMİR ve yöneticiler  Mehmet Suat Keşküş ve  Muhammed Baysoy ,  Organize Sanayi Bölge Müdürü Osman Oktay ile beraber Organize Sanayi Bölgesinde Telekom altyapısı eksik olan kısımlarda incelemelerde bulundu. OSB’deki eksikliklerin gidermeye yönelik çalışmalar başlatan Türk Telekom Şanlıurfa Müdürü Mehmet Toydemir, çalışmaları en kısa zamanda bitirmeyi hedeflediklerini belirterek “OSB de işletmelere ışık hızında internet denilen Gpon alt yapısını kuruyoruz. Organize sanayi Bölgesi yönetiminden aldığımız destek ve iş birliği ile İlimiz kalkınma ve istihdam için hayati önem teşkil eden Organize Sanayi bölgesi için elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. ‘’ dedi.

Türk Telekom’un 2021 yılı ilk çeyreğinde içinde Organize sanayi bölgesi içinde faaliyet gösteren tüm işletmelere son teknoloji ışık hızında internet hizmetini tamamlayacağı ve çalışmaların başlandığı bildirildi.


 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.