Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir fabrikada 30 işçi yedikleri yemeklerden zehirlendi. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Yedikleri yemekten zehirlenen işçilerin yaşlarının 20 ile 30 arasında olduğu bildirildi.

ARALARINDA BAYILANLAR OLDU

200 Yıllık Alarmlı Kilit Görenlerin İlgisini Çekiyor 200 Yıllık Alarmlı Kilit Görenlerin İlgisini Çekiyor

Olay dün gece saat 02.00 sıralarında bir ayakkabı fabrikasında yaşandı. Yaklaşık 300 işçisi bulunan fabrikaya, gece saat 00.15'de yemek fabrikasından  pirinç pilavı, çorba ve salata  getirildi. Yemek yedikten sonra işçiler, saat 02.00 gibi fenalaştı. İşçilerin hemen hepsinde karın ağrısı, mide bulantısı, baş ağrısı, ellerde ve ayaklarda titreme şikayetleri başladı. Aralarında bazıları baygınlık geçirdi.

HEPSİ SABAHA KARŞI TABURCU EDİLDİ

Ayakkabı fabrikasında yaşanan panik ve korku sonrası olay yerine çok sayıda ambulans çağrıldı. 10 civarında ambulansla Eyyübiye'deki Şanlıurfa Eğitim  Araştırma Hastanesi ile Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan işçiler tedavi altına alındı. Sağlık durumları iyi olan işçiler sabaha karşı taburcu edildi.

YEMEK FABRİKASI HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

Yemek firması hakkında inceleme başlatılırken yemek sonrası fenalaşan çok sayıda işçinin de ayakta tedavi gördüğü hastaneye gitmediği öğrenildi.
Alınan bilgiye göre yedikleri yemekten zehirlenen ve hastaneye kaldırılanların isimleri şöyle;  Yakup Çevik, Sinan Aslan,

Mehmet Kaya
Halil Uzun 
Fırat Özdemir 
İbrahim Akbaş
Mehmet Ataca
Mahmut Ay
Mehmet Aslan
Mehmet Ali Çatır
Yılmaz Keser
Ali Aslan
Halil Açıkgöz
Mahmut Çiftçi
Muhammed Şimşek 
Zülkif Vural
Servet Çeçe 
Ramazan Turanalp 
Adem Tanşu
Sever Çevik
İsmail Dikeç 
Yunus Emre Öğer 
Ferhat Şeker 
Büşra Damdan
Ömer Faruk Güzel
Ramazan Bozkurt
Eyüp Ceylan
Muzaffer Çetintaş
Hakan Doğan
Orhan Mazruk 
Turgut Kenkeş