12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfa Sağlık Müdürlüğü BİP ve Telegram’a Geçti

Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğü, Whatsapp’taki veri güvenliği kaygıları sebebiyle haberleşme gruplarını BiP ve Telegram’a taşıdı.

14-01-2021 11:03

Küresel mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, gizlilik kaygılarına yol açan yeni kullanım şartları sebebiyle Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan iletişim grupları, Turkcell'in geliştirdiği yerel şifreli mesajlaşma uygulaması BiP ile Telegram’ı kullanmaya başladı. Şanlıurfa Sağlık İl Müdürlüğü oluşturduğu iletişim gruplarına “İl Sağlık Müdürlüğü olarak Whatshap iletişim grubumuzu bugün akşama kadar kapatacağız. Aşağıdaki BİP ve Telegram linklerimizden grubumuza katılabilirsiniz.”duyurusunu yaptı.

Bu arada Türkiye Varlık Fonu, 2020 yılında ülkenin en büyük cep telefonu operatörü olan Turkcell'in çoğunluk hissesini satın aldı. Şirket, 2013 yılında WhatsApp uygulamasına benzer 'BİP' adını verdikleri yerel bir mesajlaşma programı geliştirdiklerini duyurdu. Turkcell, uygulamanın piyasaya sunulduğu 2013 yılından bu yana 53 milyondan fazla kez indirildiğini açıkladı.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.