12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfa Semt Pazarlarında Vatandaşa Yine Ucuzluk Yok!

Şanlıurfa’da Tam kapanmada açılan pazarlarda fiyatlar cep yaktı.

08-05-2021 22:24

Şanlıurfa’da Tam kapanmada açılan pazarlarda fiyatlar cep yaktı. Alışveriş yapan vatandaş ise dert yandı:”-Alamıyoruz, her şeyi yarım kilo alıyoruz. Her şeyin kilosu 5-6 TL. Salatalık, domates 5 TL. Emekli maaşıyla bir sürü külfet, geçim zor.  2 dal maydanoz, ezilmiş fiyatı çok yüksek.”

Şanlıurfa’da pazara gidenler pazarcıları suçlarken pazarcılar da Hal esnafını suçluyor. Tam kapanmanın ilk günlerinde pazar yerleri de açılmamıştı. Hallerde sebzelerin kilosu 30 kuruş ile 2 TL bandına kadar düşmüştü. Alınan kararla bugün pazarların açılmasına izin çıkınca, halciler de fiyatları 5-7 TL bandına çekti. Vatandaşa yine ucuzluk yok!

"İŞİ FIRSATÇILIĞA DÖNÜŞTÜRENLER OLUYOR"

Tam Kapanma kararının alınmasıyla sebze meyve ürün fiyatlarının fırsatçılığa dönüştürtmesinden yakınan Şanlıurfa Haliliye Pazarcılar Dernek Başkanı Hacı Keser URFADASIN.COM haber sitesine konuştu. Tam Kapanma kararı ile fiyatların 2-3 lira olduğunu ancak pazar yerlerinin bir günlüğüne açılması haberleriyle bu fiyatlarının hal pazarında 5-6 liraya yükseldiğini anlatan Hacı Keser "Bize Hal Pazarında bu fiyata veriyorlar. Fiyat artışı bizimle alakalı değil.  Hal pazarında salatalığın fiyatının 2 liradan 5 liraya fırladığını, domatesin fiyatının 2-3 liradan 5,5 liraya uçtuğunu dile getiren Hacı Keser,  vatandaş gibi pazarcıların da bu fiyata aldığını vurguladı. Hacı Keser bu durumun hem pazarcı esnafını hem de vatandaşları zor duruma düşürdüğünü söyledi.  Şanlıurfa Haliliye Pazarcılar Dernek Başkanı Hacı Keser “Yarın gidin bakın Hal'de salatalık, domates fiyatları  1,5 ile 2 lira arasında düşmüştür. Domates de öyle. 3 liraya düşmüş. “   dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.