Aile Destek Programı Ödemeleri için tarih geldi. Hane başına Aylık 450, 550, 600 TL olmak üzere verilecek olan destek ödemesinin başvuruları Temmuz'da alınmıştı

Aile Destek Paketi başvuruları e-Devlet üzerinden alınırken konuya ilişkin detaylı açıklama Aile  Sosyal Hizmetler Bakanından geldi. Dar gelirli ailelerin hak kazandığı ödemeler PTT şubelerinden yatırılmaya başlandı.

Şanlıurfa’da Destek ödemelerini hak kazanan aileler paralarını almak için kent merkezindeki PTT önünde sabah saat 07.00 den itibaren kızgın güneşin altında sıraya girmeye başladı. Metroloji’ninde uyarıda bulunduğu Şanlıurfa’nın  tehlikeli yaz sıcağı altında paralarını bekleyen aileler PTT kuyruğundan ve gölgelik olmaması durumda yetkililerin çözüm üretmesini istedi.

DEDAŞ’ın Acizliği Mahalle Sakinlerini Kızdırdı DEDAŞ’ın Acizliği Mahalle Sakinlerini Kızdırdı

Sıra bekleyenler arasında bulunan Salih Ekinci isimli vatandaş Urfadasın mikrofonuna konuştu .

“Ben Bağlarbaşı tarafından geliyorum. Oradaki PTT dolu her yer dolu. Milletin bu sorununu çözmelerini istiyorum. Sn. Başkanımızdan rica ediyoruz böyle olmaz 500 TL bir ödeme için bekliyoruz. Ben yaklaşık yarım saat oldu bekliyorum. İfadelerine yer verdi.

Sırada bekleyen vatandaşlardan Rojda Al ise hem PTT kuyruğunu hem de sıra beklerken hiçbir şekilde gölgelik olmaması durumda yetkililerin çözüm bulmasını istedi.

 Rojda Al uzatılan mikrofonda kendisini bu şekilde ifade etti.

“Rezillik! Gerçekten çok yanlış bir durum. Evet yetkililerin bunu görmelerini istiyoruz.Yöneticilerin değişmesi lazım. Hem gölgelik yapılması lazım hem de mağduriyetimizin daha düşük seviyeye indirmeleri gerekiyor. İnsanların böyle mağdur edilmemesi lazım” ifadelerini aktardı.