Urfa Valiliği Duyurdu: Patlayıcı Ele Geçirildi, 2 Kişi Gözaltına Alındı

Şanlıurfa Valiliği’nden yapılan açıklamada araca yerleştirilmiş patlamaya hazır patlayıcı ile 2 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

08-02-2021 15:07

Şanlıurfa Valiliği  açıklamasında ,Suriye Telabyad ilçesi kırsalında, yerel kolluk ve Suriye Milli Ordusu (SMO) unsurlarınca PKK/KCK-PYD/YPG’li teröristlerin bombalı araç saldırısı düzenleyecekleri ve bunun önüne geçildiği bildirildi.

Şanlıurfa Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “05.02.2021 günü saat 23:30 sıralarında gerçekleştirilen yol kontrollerinde bir araçta yapılan aramada; araca yerleştirilmiş patlamaya hazır el yapımı patlayıcı (EYP) ele geçirilmiş olup, aracın şoförüyle birlikte toplam (2) kişi gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda, el yapımı patlayıcı (EYP) yüklü ikinci bir aracın bilgisinin alınması üzerine  yapılan arama ve kontrol faaliyetleri neticesinde, 06.02.2021 günü patlayıcı düzeneği kurulu ikinci bir araç daha ele geçirilmiştir. Yakalanan her iki araç, gerekli işlemlerin tamamlanmasının akabinde güvenli alanlara çekilerek kontrollü bir şekilde patlatılmış ve  yerel adli makamlarla koordinasyon sağlanarak tahkikata başlanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.