Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa’dan çıkıp il dışında üniversite okuyan 250 kız öğrenciye burs vermek için başlattığı projesinin bugünkü kura çekiminde sürpriz yaparak öğrenci sayısını 500’e çıkarttı.

Bugün “Urfa’nın Çocukları Geleceğe Yetişiyor” Projesi Kapsamında Öğrencilere verilecek bursun kura çekipi yapıldı.
Herkes 250 kız öğrenciye burs verileceğini beklerken Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 500 kız öğrenciye burs vereceklerini açıkladı. Yapılan kura çekiminde burs alacak 500 kız öğrencinin adları açıklandı. 
Vali Salih Ayhan’ın düzenlediği basın toplantısında, 8 ay boyunca her ay 500 kız öğrenciye 400 TL burs vereceklerini açıkladı.
Vali Salih Ayhan yaptığı açıklamada “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü’nde, “Şanlıurfa’nın Evlatları Geleceğe Yetişiyor” diyerek büyük bir projenin başlangıcını yaptık. 
Şehir dışında üniversite eğitimi gören 250 kızımıza vereceğimiz bursu 11 Ekim’de kamuoyuna duyurduk. Burs için başvuru sürecinin de 15 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında olduğunu belirtmiştik. 

4 BİN 974 BAŞVURU YAPILDI

Şanlıurfa Yöresel Yemekleri Lezzet Festivalinde Şanlıurfa Yöresel Yemekleri Lezzet Festivalinde

Üniversiteli 250 kız öğrencimize, ayda 400 TL olmak üzere 8 ay boyunca vereceğimiz burs için, kızlarımız urfaburs.com adresi üzerinden, istenen bilgileri doldurarak başvurularını yaptılar. Urfaburs.com üzerinden toplamda 4.947 adet başvuru bizlere geldi. Lakin bunların içinden 2.203 tanesi, istenen şartları sağlayan geçerli başvuru sayısı olarak karşımızda duruyor. 

Sıra, kura çekimi yapılarak; 2.203 kızımızın arasında burs alacak evlatlarımızın sonuçlarını açıklamaya geldi. Şimdi kurayı çekeceğiz. Ancak sonuçlara geçmeden önce, basın mensuplarımız aracılığıyla bir müjdeyi daha duyurmak istiyorum. Kızlarımıza bir sürpriz yaptık. 11 Ekim’de 250 olarak belirlediğimiz sayıyı 500’e çıkardık! Bugün, üniversiteli 500 kızımıza burs sağlamış olacağız.

Umarım bugün 500 olan sayımız git gide büyür ve daha çok evladımıza ulaşmış oluruz. Bu çocuklar hepimizin evlatları; bu şehrin, bu ülkenin evlatları… Birlikte daha nice güzel ve faydalı işlere imza atacağımızı düşünüyorum. İnşallah her geçen gün, bu şehre ve bu şehrin evlatlarına artı değer katma gayesiyle güzel sonuçlar elde edeceğiz. Evlatlarımıza katkı sağlayan, destek olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Sağ olun.” diyerek basın toplantısını tamamladı.(Lütfi AYDIN'ın Haberi)