Urfa Valisi Salih Ayhan, GAP Bölge Kalkınma İdaresiyle 9 projenin protokolünü imzalarken” Sivas’ımıza hayırlı olsun” dedi. Vali Ayhan’ın gafı herkesi güldürdü.

Yaklaşık 20 gün önce Sivas Valiliğinden Şanlıurfa Valisi olarak atanan Vali Salih Ayhan, 14 yıl görev yaptığı Sivas’a ağız alışkanlığından dolayı bugün GAP İdaresindeki protokol törenin de Sivas gafında bulundu.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, GAP İdaresi BKİ Başkanlığında bugün saat 10.00’da düzenlenen 9 Projenin Protokol İmza törenine katıldı. Şanlıurfa basının davet edildiği programda projelerin protokol imzaları atıldı. 

Protokol imzasının ardından açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Sivas’ımıza hayırlı olsun” dedi.

“Sivas’ımıza hayırlı olsun” demesini programa katılanlar önce şaşkınlıkla izledi. Daha sonra Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Sivas değil sayın vali Şanlıurfa” şeklinde uyarıldı. Vali Salih Ayhan, uyarının ardından sözlerini düzeltti.  Sözlerini düzelttiği anlarda gülmeler başladı. Bunun üzerine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan “Ağız alışkanlığı arkadaşlar. Tabi uzun süre Sivas'ta kalınca... Demek ki daha alışamadık. Bilgisayar değil bu yani format atalım. Yapacak birşey yok. ” ifadelerini kullandı. (Zeynep KORKMAZ'ın Haberi)

Şanlıurfa’da İki Mahallede Sular Kesilecek ! Şanlıurfa’da İki Mahallede Sular Kesilecek !