SEECO Projesi’nin başlangıç toplantısı, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyeleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcilerinin ve proje uygulama biriminin yanı sıra yereldeki paydaşların katılımıyla Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel’de gerçekleştirildi. SEECO Projesi çalışmalarını yüzde 70 kadın, yüzde 30 genç ile birlikte yürütecek. 
‘’YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR BU ŞEHİRİN DOKUSUNA BU ŞEHİRİN TABANINA YAYILAN PROJELERDİR’’
Genç nüfus ortalamamız 1.6 bu tür projeler ile emeği olan, fikri olan gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmeyi sağlayacağız ifadelerine yer veren Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan:’’ Her proje umuttur. Her gayret bu topraklar için hareketlilik, bereketliliktir. Bu proje şehrimizi, bölgemizi ve Diyarbakır-Şanlıurfa bu iki ilimiz için aldığımız ortak kararlar ile stratejik yatırımlar ile ilgili yaklaşık yüz milyon liranın sadece kırk milyon lirası faizlerine karşılık ikiyiz iki milyonluk bir finans döngüsü. Burada stratejik ürünler ve gençleri önemseyecek. Yaptığımız çalışmalar bu şehrin dokusuna bu şehrin tabanına yayılan projelerdir. İkiyiz milyon üzerinde 38 fabrika 7 atölye yani 45 üretim tesisi özellikle ayakkabıda bir merkez olacak’’ ifadelerini kullandı. 


‘’ÜLKEMİZİN HER KARIŞ TOPRAĞINDA ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELER GÖRÜYORUZ’’
Devletimiz, hükümetimiz, ülkemiz her alanda çok önemli yatırımlara imza atıyor ifadelerini kullanan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su:’’ Her sektörde çok ciddi yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin her yanında, her karış toprağında çok önemli gelişmeler görüyoruz. Sanayiden, ticarete, eğitimden, sağlığa, turizmden, kültüre her sektörde çok ciddi gelişmeler görünüyor. Bu çalışmaların bir ayağı ’da kalkınma ajansları olarak gerçekleştiriyoruz. Bizler Karacadağ kalkınma ajansı olarak Şanlıurfa ve Diyarbakır’da çok önemli yatırımlar, çok önemli projeler gerçekleştirip illerimizin kalkınmasına katkı sağlıyoruz’’ sözlerinde bulundu. 


‘’AYAKKABI VE HAZIR GİYİM SEKTÖRÜNDE YATIRIMLAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ’’
Önümüzdeki yıllarda çalışmalarımıza destek verecek olan yeni bölge projesi hazırlıklarında katkı sağlamaktayız diyen Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Yusuf Çoban:’’ Ajansımız son yıllarda kendi imkânları ile kendi destek mekanizmaları ile sağladığı ve desteklediği projeleri yanında özellikle sanayi, teknoloji bakımından çok ciddi kaynak sağlamaktayız. Çalışan ve üreten gençler projesi kapsamında 210 milyon liralık destek ile bölgemizde 260 milyon lira tutarında yatırım yirmi tane projeyi hayata geçiriyoruz. Bu projeler otuz tane hazır fabrika binası hayata geçirerekten emek sektörü olan ayakkabı ve hazır giyim sektörlerinin özellikle başta ilçelerimiz olmak üzere yatırımlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz. Projelerimizin birçoğu imar aşamasına gelmiş olup fabrikaların tamamlanması ile birlikte gençlerimizin istihdama kavuşacağı yatırım yerleri oluşacak. Biz ekonomistler ise iyi bir canlanma olacağını düşünüyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Halfeti’de PVC Kalfası Elektrik Akımına Kapıldı Halfeti’de PVC Kalfası Elektrik Akımına Kapıldı