Urfa Yağışlı Havanın Etkisine Giriyor

Hafta ortasından bu yana Türkiye’yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava dalgası yurdumuzu terk ettikten sonra Şanlıurfa genelinde sıcak hava etkili oldu. Ancak Pazar gününden sonra Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağış bekleniyor.

31-10-2018 16:14

Haber: Hasan RAY / Urfadasin.com
Şanlıurfa Valiliği Meteoroloji İl Müdürü Necati Kızıler, Urfadasin.com’a yaptığı açıklamada, “Şanlıurfa genelinde önümüzdeki Cumartesi gününe kadar sıcak hava etkisini sürdürmesi sürecek. Cumartesi ve Pazar günü ise yoğun bulutlu olması beklenenen havanın Pazartesi ve Salı günü yağışlı olması bekleniyor. Hava sıcaklığının mevsim şartlarının 3 derece üzerinde seyrediyor. Yağışların gelmesi halinde sıcaklar değerlerinde düşme olabilir. Şu anda hava sıcaklığı 22 derece ile 25 derece arasında seyrediyor. En düşük sıcaklar ise yani kış değerleri Şanlıurfa için 11 ile 13 arasında değişiyor. Eğer 10 derece altına düşerse kış şartlarına girmiş oluyor ”dedi.

Yağışlar geçen seneye oranla arttı

Geçen yıla göre bu yıl Eylül ve Ekim aylarında düşen yağışın değerlendirmesini de yapan Kızıler, “Şanlıurfa’da bu yıl Eylül ayında metrekareye 3.5 kilo yağış düşerken, ekim ayında yağışlar daha bereketli geçti. Ekim ayında metrekareye 35.6 kilo olarak kayıtlarımıza geçti. Geçen yıla kıyasladığımızda bu yıl ekim ayı 15 kilo fark attığını söyleyebiliriz. Bu yağışlar barajların doluluğunda büyük bir fayda sağlarken aynı zamanda çiftçilerimizin de yararına oldu. Tabi hasadı yapan çiftçilerimiz için biraz zararı oldu ama sonunda yağmur berekettir.” diye konuştu.
 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.