AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ile Şanlıurfalı iş insanı Aziz Savaş’ın telefondaki 'Meşo' tartışması yargıyla taşındı.

Sinek anlamına gelen "Meşo" kelimesini kullanan Savaş, ölümle tehdit telefonları aldığını öne sürdü.

Cevheri'nin yeğeni olan AK Parti Eyyübiye İlçe Yöneticisi Necmi Kandiş, Savaş'ı arayarak “Ayağını denk al, sen kiminle uğraştığını biliyor musun?” dediği ileri sürüldü.

Telefonla tehdit tartışması savcılığa intikal ettirildi. İddiaya göre Cevheri'nin yeğeni olan AK Parti'li yönetici Necmi Kandiş, Aziz Savaş'ı arayarak vekil hakkında yaptığı konuşmalara dikkat etmesini istedi. Savaş, Ankara Cumhuriyet Savcılığına verdiği şikayet dilekçesinde, Kandiş ile arasındaki geçen tehdit iddialarını şöyle anlattı; 

Güven: “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir” Güven: “Kadına Şiddet, İnsanlığa İhanettir”

Mehmet Ali Cevheri, Şanlıurfa ilinde akrabaları geniş olan Şeyhanlı aşiretine mensup milletvekilidir. Benim demokratik hakkım olan şikayet hakkımı hazmedemeyen akrabası Necmi Kandiş beni ölümle tehdit etmiştir. Necmi “Sen bu vekille ne paylaşıyorsun, Cevheri'nin yeğeni oluyorum. Akrabamdır. Ben çok rahatsız oldum. Senin söylediğin kelimeler hiç hoş değil. Kim meşo diyor. Ben bu paylaşımı kayda aldım. Şeyhanlılara gösterdim bunu” diyerek aba altından sopa göstermiştir.

– Meşo kelimesini ben kullanmadım. Urfa'da otururken arkadaşlar “Abi sen bu meşo ile ne sıkıntın var” dedi. Ben de meşonun anlamadığım bilmediği için arkadaşlara sordum. Onlar da “Sinektir mide bulandırır” dediler. Bu kelimeyi söylediğim için ölümle tehdit telefonları alıyorum.

Konuşmanın devamında Necmi bana “Ayağını denk al, sen kimle uğraştığını biliyor musun?” dedi. Ben de “Siz beni tehdit ediyorsunuz ben de o geri adım atma yok” dedim. Bana “Tehdit etsem gelirim hiç sana boştur. Tehdit etsem burada boştur. Gelirim oraya ya sen ya ben sıkıntı olmaz. Burada telefonla olmaz şerefime gelirim vallahi de gelirim” dedi. Şüpheliler AK Parti kimlikleriyle beni tehdit etmektedirler. Siyasi kimliklerini kullanmaktadırlar.”