Urfa'da uyuşturucu satıcılarına yönelik jandarmanın komando destekli şafak operasyonunda şok detayda kuru sıkı tabanca atölyesi ortaya çıktı.

Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, 3 ay boyunca titizlikle yakın takibe aldığı 13 ilçede 63 adreste ele geçirilenler şok etkisi yarattı. Operasyonlarda 100'ün üzerinde şüpheli gözaltına alınırken ele geçirilenler uyuşturucunun ve silahların da bilançosu ilerleyen saatlerde ortaya çıktı.

Başkan Beyazgül’ün Projeleri Bir Bir Hayata Geçiyor Başkan Beyazgül’ün Projeleri Bir Bir Hayata Geçiyor

Karaköprü ilçesi Escmkulu mahallesinde kurusıkı tabancalarda değişiklik yaparak gerçek silaha dönüştüren 1 atölyede tespit edildi. Jandarmayı en çok şaşırtan da bu oldu.

İŞTE ELE GEÇİRİLENLER 

Aramalarda  1.012 Adet captagon uyuşturucu hap, 1.100 gr. esrar maddesi - 100 gr. metamfetamin, 40 gr. bonzai, 11 gr. eroin, 14 Kök kenevir bitkisi, 250 gr. kenevir tohumu, 13 Adet ruhsatsız tabanca, 122 Adet şarjör,

12 Adet av tüfeği. 634 Adet tüfek ve tabanca mermisi,  Piyasa değeri 1,5 milyon TL 79 Adet gümrük kaçağı cep telefonu, 1.500 Paket gümrük kaçağı sigara, 2 Adet hassas terazi, 25 Adet uyuşturucu kullanma aparatı, 1 Adet dedektör ,

Karaköprü ilçesi Escmkulu mahallesinde kurusıkı tabancalarda değişiklik yaparak gerçek silaha dönüştüren I atölye ve gerçek silaha dönüştürülmüş 6 adet kurusıkı tabanca ile 122 adet tabanca parçası ele geçirildi.