Yaklaşık 4 ay önce Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi’ne mide şikâyetiyle müracaat eden Hakkı Kaya, mide ameliyatı oldu. Ameliyatından iyi sonuç alamayan hastanın yakınları, Hakkı Kaya’nın Gaziantep’e sevkini istedi. Hastanın sevki için Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi onay verdi ancak hastaya ambulans vermedi. 

250 KİLOMETRE BOYUNCA BU ŞEKİLDE GELDİ

Aile, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü 112’yi arayarak ambulans talebinde bulundu. Ancak hasta yakınlarının bu talebi de yerine getirilmeyince Hakkı Kaya, hastaneden sedyeyle çıkartılarak özel otomobilin arka koltuğuna yatırılarak bu şekilde 250 kilometrelik yolu kat edip Gaziantep’e ulaştırıldı. 
Gaziantep’te otomobilin arka koltuğunda sedye alınan Halil Kaya’nın tedavisi özel bir hastanede devam edildi.

Halil Fedai, HRÜ Hastanesinde Hasta Kabulüne Başladı Halil Fedai, HRÜ Hastanesinde Hasta Kabulüne Başladı

HASTANIN YAKINLARI SAĞLIK BAKANINA SESLENDİ

Hastanın kızı yaptığı açıklamada “ Buradan Sağlık Bakanlığına sesleniyorum; Babam 4 ay önce mide ameliyatı oldu ve bende sevkini Gaziantep’e istedim. Ama 112 bize hiçbir şekilde ambulans vermedi. Neden verilmediğini bilmiyorum. Beni oradan oraya yönlendirdiler ama ambulans verilmedi. Ben de kendi özel aracımla ağır hasta babamı Gaziantep’e ulaştırdım. Bu olayın takipçisi olacağım” iddialarında bulundu.