Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 2022 Yılı Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na Taziye Evlerinin günlük ücretlerin pahalı olması damga vurdu.

HDP Meclis üyelerinden Sema Aişeoğlu ve Sıtkı Dursun, 3 günlük taziye için yüksek ücretlerinin alındığını ve vatandaşların bu durumdan şikâyetçi olduklarına meclis gündemine taşıdı. Meclise önerge veren Sema Aişeoğlu ve Sıtkı Dursun, soruna çözüm üretilmesini istediler.

KAYTAN: TAZİYE EVLERİNE AŞİRET İSİMLERİNİN VERİLMESİ DE YANLIŞ

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Kaytan, “Taziye evlerinin isimler verilmesini de yanlış buluyorum, aşiret adıyla anılmasını doğru bulmuyorum. Taziye evlerinde sorunlar maalesef devam ediyor. Adıyaman, Gaziantep, Adana ve diğer illerde bir öğün yemek veriyorlar. Taziye evlerinde tabi ki güzel şeylerde oldu. Yerlerdeki halılar kalktı. Akşam yemekleri artık kalktı. 2,5 milyonlu bir şehirde yaşıyoruz. 

KAYTAN: TAZİYE EVLERİNDE FAHİŞ FİYATLAR ALINDIĞINI DOĞRU BULMUYORUM

Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş Öğrencilere Seslendi Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş Öğrencilere Seslendi

Tabi ki acılarımızın paylaşılması gerekiyor. Kimse aslında taziye evine kahve içmeye gelmiyor ki, başsağlığına gidiyor. Başsağlığı da ne kadar kısa süreli olsa o kadar iyidir. Ücretlerle ilgilide çok fahiş fiyatların alındığını düşünmüyorum. Madem bu konu gündeme geldi, yeni bir çalışma süreci başlatmış olalım” dedi.