Şanlıurfa’da diyafram fıtığı olduğu iddia edilen kedi, ameliyatı başarılı geçmeyince öldü. Sahipsiz kedinin ölmesiyle olay yargıya taşındı. 

KEDİNİN TEDAVİSİ İÇİN 9 BİN TL PARA TOPLANDI

Edinilen bilgiye göre Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bir site içeresinde kedinin karnında şişlik olduğunu fark eden vatandaşlar, özel bir veterinere götürdü. Duyarlı vatandaşlar kedinin tedavisi için 9 bin TL para topladı. 

Özel bir klinikte uzun bir tedavi süreci geçirdikten sonra kedi, Harran Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesine götürüldü. Hayvan Hastanesinde sahipsiz kediye, hekimler tarafından gerekli tanılar koydu ve medikal tedaviye başlandı. Ancak kedi, hekimlerinin bütün çabasına rağmen kurtarılamayarak öldü. 

KEDİNİN ÖLMESİYLE İLGİLİ HAYVAN HASTANESİ SUÇLANDI

Kedinin ölmesinin ardından Harran Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi suçlandı. Fakülte hastanesinde yapılan uygulamalar sonucunda kendinin öldüğü iddia edilmesi üzerine Harran Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi yazılı bir açıklama yaparak iddianın gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Akçakale Kaymakamlığından Bir Açıklama Daha Geldi Akçakale Kaymakamlığından Bir Açıklama Daha Geldi

“FAKÜLTE HASTANESİNDE YAPILAN UYGULAMALAR SONUNDA ÖLDÜ DENMESİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR”

Harran Üniversitesi Veterinerlik Fakültesine Hayvan Hastanesinden yapılan açıklamada “Hayvan Hastanemize getirilen sahipsiz kediye, hekimlerimiz tarafından gerekli tanılar konmuş ve medikal tedaviye başlanmıştır. Maalesef ex ile sonuçlanan vaka, adli boyuta taşınmış olup, sosyal medyada ‘Fakülte hastanesinde yapılan uygulamalar sonunda öldü’ şeklinde yapılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” denildi.