Şanlıurfa’da uyuşturucu illetinden bıkan vatandaşlar sokağa indi ve seslerini duyurmak için yürüyüş yaptı.

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesi Devteşti Mahallesi ve Açıksu Caddesinde bir araya gelen gençler açtıkları dev pankartta “"Sözümüz satana, alana, aldırana özendirip kullandırana: bunun bedelini çok ağır ödeyeceksiniz ve kullandığınız hiç bir uyuşturucu madde o acıları dindiremeyecek “mesajı verdiler.

Şanlıurfa polisi gençlerin uyuşturucuya karşı farkındalık oluşturduğu yürüyüş ve eylemde yoğun güvenlik önlemi aldı. Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa Gençlik Meclisi Üyelerinin de destek verdiği eylemle ilgili HDP Şanlıurfa İl Örgütü ise sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Urfa'da Göç'te Düşen Kara Benekli Su Tavuğu Doğaya Bırakıldı Urfa'da Göç'te Düşen Kara Benekli Su Tavuğu Doğaya Bırakıldı

Yapılan açıklamada “ Bir süredir uyuşturucuyla mücadele kapsamında yaptığımız çalışmalar Urfa halkı tarafından bilinmektedir. Bu akşam saatlerinde merkez Haliliye ilçemizde halkın bu kapsamda gerçekleştirmek istediği yürüyüşe Urfa HDP gençlik meclisi üyeleri de destek vermek istemiş ancak Polisin müdahalesiyle karşılaşmıştır. Ne yazık ki uyuşturucuyla mücadele kapsamında bir arada göremediğimiz yüzlerce polis gençlerimizi engelleme konusunda çok mahirler. Takdiri halkımıza bırakıyoruz.” denildi.