Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesi Haşimiye Meydanındaki Tarihi Çarşılarda ikinci el ayakkabı almak bile vatandaşları zorluyor.

Bahar'ı Öldüren Kardeşi: Hiç Pişman Değilim! Bahar'ı Öldüren Kardeşi: Hiç Pişman Değilim!

Haşimiye Meydanında Tarihi Çarşılar Bölgesindeki ayakkabıcılar, sıfır ayakkabı fiyatlarının yüksek olduğu için 2. El ayakkabı alan vatandaşların artık ikinci el ayakkabı alamadıklarını belirttiler.

Ayakkabıcılar Çarşı Esnafı Yaşar Balıkçı, urfadasın haber sitesine yaptığı açıklamada “Daha önce sıfır ayakkabı alan vatandaşlar artık 2. el ayakkabı bile alamıyorlar. Vatandaşlar perişan durumda. Şuanda en düşük 2. el ayakkabı 250 ile 500 ve 600 TL arasında satılıyor. Vatandaşın alım gücü düştüğü için ikinci el ayakkabı bile alamıyor. Vatandaş alışveriş yapmayınca bizde satış yapamıyoruz. ”dedi.

Ayakkabıcılar çarşı esnafı İsmail Karataş ise “İkinci el ayakkabılarımızın fiyatları 50 TL den başlıyor, 60 -100-120-200 TL kadar ayakkabımız var. Sıfır ayakkabılarımızı ise 500-400-600 TL’den satıyoruz. Vatandaşlar pahalı buluyor ve satın almıyor” ifadelerini kullandı.(Lütfü AYDIN’ın Haberi)