Bir alternatif turizm türü olarak yamaç paraşütünün Şanlıurfa’da deneme uçuşları başladı. Şu sıralar keşif uçuşları yapılıyor.

Şuan için yamaç paraşütüne müsait alanları keşfetmeye çalışan Yamaç Paraşütü Pilotu Eyüp Yıldırım ile P5 Pilotu Hakan Bacak, bu uçuşları bölgeleri tanımak adına yapıyor.

Adrenalin tutkunlarının vazgeçilmezlerinden biri olarak bilinen “yamaç paraşütü” sporuna olan ilginin Şanlıurfa’da olacağına belirten 3. Kademe Yamaç Paraşütü Antrenörü Eyüp Yıldırım, urfadasın habere yaptığı açıklamada keşif uçuşlarının ardından çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini aktardı.

Fedai Çakmaklı: İYİ Partiye Urfa’da İlgi Her Geçen Gün Artıyor Fedai Çakmaklı: İYİ Partiye Urfa’da İlgi Her Geçen Gün Artıyor

Şanlıurfa’nın 2023 Yılı İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilmesine kendilerinin de yamaç paraşütü uçuşlarıyla destek verecekleri dile getiren Yamaç Paraşütü Pilotu Eyüp Yıldırım “Urfa için bu sporu geliştirmeye çalışıyoruz. Yakın gelecekte bu turizm türünü hızlandırmak istiyoruz.” dedi.

Bu arada yamaç paraşütü deneme uçuşları ve keşif uçuşlarını, 3. Kademe Yamaç Paraşütü Antrenörü Eyüp Yıldırım ile P5 Pilotu Hakan Bacak, Karaköprü Maşuk TOKİ bölgesinde yürütüyor.