Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’İpek Yolunda Meşk’’ Konserinde bu kez sanatçı Yaprak Sayar, sahne aldı.

Yaprak Sayar, konsere katılan Şanlıurfalıların adeta kulaklarının pası silindi. Sayar’ın seslendirdiği türkülere eşlik eden vatandaşlar sanatçıyı ayakta alkışladı. Sanatçı Yaprak Sayar, Şanlıurfa’da konser vermekten mutlu olduğunu söyledi.

SEVİLEN ESERLERİNİN AKUSTİK MEKAN VERSİYONLARINI SESLENDİRDİ

Bu Kez Ahmet Tatlıses Konuştu! Babasına Şok Sözler Bu Kez Ahmet Tatlıses Konuştu! Babasına Şok Sözler

Eski Reji Kilisesi olan Vali Kemalettin Gazezoğlu Kültür Merkezinde gerçekleşen ‘’İpek Yolunda Meşk’’ konserinde sanatçı Yaprak Sayar, Türk müziğinin sevilen eserlerinin akustik mekan versiyonlarını seslendirdi.

f3d3428d-f4dc-4eb3-9f37-3faed1d25852

Konsere, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz, ile çok sayıda davetli katıldı.

Konserin sonunda, Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ile Sanatçı Yaprak Sayar’a plaket takdim eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Tarih, Müzik ve Gastronomi, tarihi bir mekanda hiç bitmesini istemediğimiz bir konser dinledik. Şanlıurfa 12 bin yıllık bir şehir ve tarihin yeniden yazılmasına neden olan bir şehirdir. Burası aslında aşkın şehridir. Burada sabır yaşanmış, burada hoşgörü yaşanmış, burada sevgi yaşanmış ve bu sevgi, bu sabır ve bu aşk bazen müziğe yansımış, bazen de mutfaklarımıza yansımış ve bazen de tarihi yerlerdeki sütunlara yansımış. Bütün bu güzellikler Şanlıurfa’nın, Şanlıurfalıların ruhuna yansımıştır’’ ifadelerini kullandı.