Türkiye'nin her bir şehrinden gelen yöresel lezzetlerin Şanlıurfalıların beğenisine sunulduğu 9. Gıda - Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı beklenen ilgiyi görmedi.

Medya Trend Fuarcılık ve Organizasyon tarafından düzenlenen fuarda  adeta fiyasko yaşanıyor. Ankara, Şanlıurfa, Kayseri, Bursa, Adıyaman, Hatay, Trabzon, Van ve Erzurum gibi birçok ilin yöresel ürünlerin satanları günü çoğu zaman siftahsız kapatıyor.

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde açılışı yapılan fuar, 7-16 Ekim tarihleri arasında saat 10.00 ile 22.00 saatleri arasında açık olacak.

Fuara katılan çeşitli firma temsilcileri, Şanlıurfalıları fuar alanına davet etti. Trabzon’un yöresel ürünlerinin Şanlıurfa’ya getirdiklerini belirten esnaf Muhammed Gündoğdu,

Abide Kavşağının Resmi Açılışını Başkan Erdoğan Yapacak Abide Kavşağının Resmi Açılışını Başkan Erdoğan Yapacak

“Trabzon'dan geldik. Trabzon-Gümüşhane olarak tereyağımız, peynirimiz, mıhlama peyniri ve kaşarımız hepsini getirdik. Pekmezimiz ve balımız var. Şanlıurfa'ya gıda fuarına geldik. Şanlıurfa halkını bekliyoruz. Güzel ve tamamen doğal organik ürünleri getiriyoruz. Bugün başladı ve ayın 16'sına kadar açık olacak. İnşallah Şanlıurfa halkını da fuara bekliyoruz" ifadelerini kullandı.