Amasra'daki maden ocağı faciası nedeniyle ünlü sanatçı Münevver Özdemir’in ve Viranşehir’de de Vedat Alçay ile Ferat Üngür konserleri iptal edildi.

Bartın'daki maden ocağı patlaması, Türkiye'yi derinden etkiledi. 41 işçinin canına mal olan patlamaya, sanat camiasından da taziye mesajları da gecikmedi.

Şanlıurfalı ünlü sanatçı Münevver Özdemir konserinin iptal ettiğini sosyal medya hesabından duyurarak “Değerli Şanlıurfalı hemşehrilerimiz. Bartm"da yaşanan acı olay nedeniyle konserlerimiz iptal edilmiştir. Kaybettiğimiz canlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. ” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bozova’da gerçekleşecek olan Münevver Özdemir, Viranşehir’de de Vedat Alçay ile Ferat Üngür konserleri için Viranşehir Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden açıklama geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yaptığı açıklamada “Şanlıurfa bahar konserleri kapsamında; Bozova ilçemizde 17 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşecek Münevver Özdemir konseri, Bartın'da yaşanan maden kazası nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Milletimizin başı sağ olsun.” denildi.

Urfalılardan Çok Yabancılar Tercih Ediyor! Urfalılardan Çok Yabancılar Tercih Ediyor!

Viranşehir Belediyesi de yaptığı açıklamada “15 Ekim 2022 Cumartesi günü düzenlenecek, olan Açık Hava Konserlerimiz Bartın’da yaşanan maden patlaması nedeniyle iptal edilmiştir. Amasra’da maden ocağında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden madenci kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralılara da acil şifalar dileriz. Geçmiş olsun Bartın.” İfadelerine yer verildi.