Geçtiğimiz günlerde Urfa’ya gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Yeşildirek Mahalle sakinleriyle ilginç bir diyaloğ yaşadı.

Görüntülerde, Bakan Murat Kurum’a sesini duyurmaya çalışan Yeşildirek Mahallesi sakinlerinden birinin “Bakanım!..Bakanım!..” dediği ancak bakanın dönüp bakmadığı görüldü.

Başkan Kırıkçı'dan Miting Teşekkürü Başkan Kırıkçı'dan Miting Teşekkürü

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Haliliye İlçesi Yeşildirek Mahallesi sakinleri arasındaki ilginç bir diyalog yaşandı.

Çeyrek asırdır kentsel dönüşüm bekleyen Yeşildirek Mahallesi sakinleri dertlerini Bakan Murat Kurum’a anlatmaya çalıştı ancak araya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül girdi.

Yeşildirek Mahalle sakinlerinden biri ise dakikalarca “Bakanım!..Bakanım!..” demesine rağmen bakan kalabalığın gürültüsünden dönüp bakmadı.
Bakan Kurum, daha sonra Yeşildirek Mahallesi sakinleri arasından, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin merdivenlerinden yukarı çıkarak olay yerinden ayrıldı.

Bakanın ziyaretinden 1 hafta sonra ortaya çıkan İşte O Görüntüler ve O Diyaloglar