27-Şubat-2021 - Cumartesi

Urfalı Boksörün Hedefi 14 Şubatta Dünya Şampiyonu Olmak

Şanlıurfa Nusret Fatih Yakşi, mevsimlik işçi olan bir ailenin çocuğuydu, tarlalarda çalıştı. 11 Yaşında ise boksla tanıştı. Boks sporu Nusret Fatih Yakşi’nin kaderini değiştirdi ve bir şok şampiyonluğa imza attı. Onu ilk olarak urfadasın.com gündeme taşımıştı..

23-01-2021 18:52

Bu şampiyonluklar arasında Avrupa Şampiyonluğu da vardı. Şimdilerde 24 yaşında olan Nusret Fatih Yakşi, King Boks yapıyor ve hedefinde dünya şampiyonu olmak var.

14 ŞUBATTA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU MAÇINA ÇIKACAK

Almanların da dikkatini üzerine çeken Yakşi, milyarlarca para teklif etmelerine rağmen o bunu kabul etmedi. "Ben Türk'üm ve Türk forması altında dövüşeceğim. İstanbul Beşiktaş Belediyesi, İstanbul Barosu ve Kars bölgesi bana tekliflerde bulundu. Şu anda Gebze'de dünya şampiyonluğuna hazırlık için tam zamanlı antrenman yapıyorum. 14 Şubat 2021 tarihinde Yunan rakibim ile Dünya Şampiyonluğu maçına çıkacağım.”ifadelerini kullandı

URFADASIN HABER ONU TÜRKİYENİN GÜNDEMİNE TAŞIDI

Nusret Fatih Yakşi’nin sesini ve başarısını İlk kez urfadasın.com haber sitesi haber yaparak duyurdu. Bu haberin ardından birçok haberci onun peşinden koştu ve haberini yaptı. En son Nusret Fatih Yakşi’nin haberi bugün Haber Türk televizyonunda ekrana geldi.

MEVSİMLİK İŞÇİYDİ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Uzun yıllar önce mevsimlik işçi olarak Yozgat'a çalışmaya giden Nüsret Fethi Yakşi'nin ailesi daha sonra geri dönmeyip Yozgat'a yerleşti.  Küçük yaşta dövüş sporlarına merak saran Fethi Yakşi ilk şampiyonluğunu Yozgat Bölge şampiyonu olarak elde etti. İstanbul'dan menajerler aracılığı ile Beşiktaş spor kulübüne kaydını yaptı. Daha sonra gönül verdiği Fenerbahçe spor kulübüne geçti. Hakem Kurulu üyesi Cengiz Pank’ın onu keşfedip profesyonelliğe terfi ettirdi. Bu süreçte de 3 Bölge 1 Türkiye ve 1 Avrupa Şampiyonluğu elde etti.
Bu arada 24 yaşında olan Nusret Fethi Yakşi, 2011 den beri spor yapıyor. 2012'de İstanbul şampiyonu olan Yakşi, 2013'de Beşiktaş'tan Fenerbahçe’ye transfer oldu. Fenerbahçe'yi zirvede temsil etti. 2017'ye kadar Fenerbahçe’de 2 kez Türkiye şampiyonu olan Nusret Fethi Yakşi, 8 kez İstanbul şampiyonu, 12 kez de Kulüpler Birliği Şampiyonu oldu.

İŞTE URFADASIN.COM 'UN NUSRET FATİH YAKŞİ'Yİ İLK YAPTIĞI HABER https://www.urfadasin.com/avrupa-da-sampiyon-oldu-memleketinden-destek-gormedi

 

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.