10-Mayıs-2021 - Pazartesi

Urfalı CHP PM Üyesi Tekrar Aday Oldu

CHP kurultayında parti meclis üyesi olarak seçilen Erbil Aydınlık, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde Ankara’da yapılacak 37. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi (PM) üyeliğine tekrar aday olduğunu açıkladı.

24-07-2020 09:53

Aydınlık, PM adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımızın çağdaş geleceğine katkı sunmak için CHP Parti Meclisi üyeliğine tekrar adayım. 37. Olağan Kurultay’da CHP’nin daha da güçlenerek çıkacağına inanıyorum. Bu inançla Parti Meclisi üyeliğine tekrar aday olmak istedim. Yaşamım boyunca CHP çatısı altında halkımıza hizmet etmeye çalıştım. Partimin karar organlarında bu çalışmalarıma yenilerini eklemek istiyorum” dedi.

ERBİL AYDINLIK NEDEN ADAY OLDU?
PM’ye neden aday olduğunu açıklayan Erbil Aydınlık: “Partimizin SOL duruşunu daha da güçlendirmek için, onurlu Gezi Direnişi ruhunun partimize daha çok yansımasını sağlamak ve bu direnişte, yaşamlarını daha iyi bir gelecek için halkı adına feda eden gençlerin hayallerini yaşama geçirmek için, gençlik ve cinsiyet kotaların artırılması ve gençlerle kadınların seçilebilecek yerlere yerleştirilmesi konusunda destek olmak için, Parti Okulu ve parti içi eğitim çalışmalarını daha güçlü, yaygın ve sürekli duruma getirmek için, sol ve sosyal demokrat politikaların üretimine katkı sunmak için, parti tabanımızın sesini Parti Meclisi’ne daha güçlü yansıtmak için, partimizde sevgi ve saygı bağlarını daha da güçlendirecek ve iktidar umudunu artıracak çalışmalar yapmak için Parti Meclisimize adaylığımı, Kurultay delegelerimize ve halkımıza saygılarımla duyururum.” Aydınlık MERSİN kurultay delegelerine çağrıda bulunarak şunları söyledi Mersinliler her zaman mersine ve partinin evlatlarına sahip çıkmıştır bu yolda genç yoldaşların ‘dan desteklerini esirgemeyecektir, bu vesile ile tekrar saygılarımı sunuyorum.

Parti Meclis Üyesi ve Adayı Erbil Aydınlık 25-26 Temmuz’da Ankara’da yapılacak 37. Olağan Kurultay’da Parti Meclisi (PM) üyeliğine tekrar aday olduğunu açıkladı. AYDINLIK, PM’ye adaylığını Erbil Aydınlık kimdir 1990 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve orta okulu Ziyaeddin İlköğretim Okulunda, liseyi Osmangazi Anadolu Lisesinde tamamladı. 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazandı. Bir sene İngilizce hazırlık eğitimiyle birlikte 2014 yılında lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitiminde hastane stajlarının yani sıra gönüllü projelerde yer almıştır. Lisans eğitiminin ardında Şanlıurfa’da bir rehabilitasyon merkezinde çalıştı. Bu yıllarda Şanlıurfa Kadın kollarında aktif görev aldı. 2016 yılında İstanbul’da psikolog olarak görev yapıp, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yükseklisans eğitimi tamamlayıp, 2 yıllık tez aşamasını bitirmiştir. 2017′ de Ataşehir Gençlik kollarında yer almış, Şubat 2018’de Parti Meclisi Üyesi olarak seçilmiştir.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.