Urfalı Çiftçilerin, Mısır Tohumunda Yaşadıkları Hüsran Adliyeye Taşındı

Şanlıurfa Harran Ovası çiftçileri, Tarım Kredi Kooperatif güvencesi olan mısır tohumdan aldı. Tarlasına ekti hüsrana uğradı.  Tohumlar çimlenmedi ve yeniden sürüp ekmeye başladılar.

07-07-2021 12:09

Bu arada İlçe Tarım müdürlüklerine başvurarak bu konu da rapor tutturdular. Tohum firmasını aradılar ancak firma sorunu kabul etmedi. Çiftçiler bunun üzerine tohum aldıkları fatura ve İlçe Tarım Müdürlüklerinden aldıkları raporla Şanlıurfa Adliyesinin yolunu tuttular. Avukat Feridun Çiftçi,  aracılığı ile zararlarının karşılanması için savcılığa şikayet dilekçesinde bulanan çiftçiler, büyük maddi kayıplar yaşadıklarını söylediler.

Söz konusu mısır tohumu alıp eken ve hüsrana uğrayan Harran Ovası çiftçilerinden Abid Özbay, yaşadıklarına isyan etti.  Kendisi de savcılığa şikayet dilekçesi veren Abid Özbay, yaşadıkları sorunu,  Tarım Bakanlığı, Tarım İl, İlçe Müdürlükleri ve Ziraat Oda Başkanlarına seslenerek duyurmaya çalıştı. Abid Özbay, “ Allah aşkına, bir kerede sizin varlığınızın sebebi olan çiftçilere sahip çıkın. Gördüğünüz gibi Türkiye’nin tamamında toplu bir sahtekârlık mağduriyeti var. Ve siz bunlara karşı gözleriniz, kulaklarınız ve ağızlarınız kapalı. Açıklama yapma korkusu içindesiniz.  Unutmayın ki çiftçinin varlığı ile var olursunuz! Yokluğu İle Yok Olursunuz.!  Evet değerli çiftçiler tohum firmasının yaptığı sahtekârlıktır. Ortağı da Tarım Kredi Kooperatifidir !!  Sözde devlet güvencesi kapsamında olan bu kuruluşa güvenerek aldık!! Kooperatifler Genel Müdürlüğü aldığı tohumların arkasında durmaması ve bu şekilde davranmaları onların bilinçli şekilde yaptıklarını gösteriyor.”dedi.

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.