16-Ocak-2021 - Cumartesi

Urfalı Çobanın AK Partiye Yakarışı

Şanlıurfa Ceylanpınar TİGEM İşletmesi'nin koyunlarına otlatma yasağı getirdiği çobanın feryadı yürek yaktı.

10-01-2021 15:35

Hayvancılıkla uğraşan Ceylanpınar Sufra Köyü sakini, Erdoğan seçimi kazandığında babasının 3 koç kurban ettiğini, şimdi ise Ak Parti tarafından mağdur edildiklerini anlattı.Urfalı Çoban, AK Partiye yakarışında "Allah İçin Muhammed İçin" deyip Şanlıurfa’nın Çeylanpınar İlçesindeki çobanlarınTİGEM’in boş arazilerinde hayvanlarını otlatırken yaşadıklarını dile getirdi.

TİGEM görevlilerinin, TİGEM’in boş arazilerinde hayvanlarını otlatan çobanları çıkartması, çobanların tepkisine neden oldu. Bu tepkiyi verenlerden biri de Ceylanpınar’ın Sufra Köyünde hayvancılık yapandan geldi. Suhra Köyünde hayvancılık yapan çoban bu tepkisini cep telefonu ile çektiği videoda dile getirdi. Bu güne kadar AK Parti’ye oy verdiğini, babasının da Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan Başbakan, Cumhurbaşkanı seçildiği günlerde 3 koç kesip kurban ettiğini anlatan çoban, yaşadıklarını yetkililere, yalvararak seslendi. 

Urfalı Çoban, AK Partiye yakarışında şunları dile getirdi ;  “Biz yıllardır TİGEM’in boş arazilerinde hayvanlarımızı otlatıyoruz. Yıllardır hayvancılıkla uğraşıyoruz. TİGEM bizi bu boş arazilerden çıkartıyor. Çobanlarımızı dövüyor. Biz ne yapabilir. Binlerce hayvanımız var. Yanlıca bizim köyde.Sufra Köyü.55 bin hayvan var.Benim babam Erdoğan koltuğa oturduğu zaman 3 tane koç kesti.Erdoğan’ın hatırı için kesti.Babam ‘Önce Allah sonra Erdoğan’ın hatırı için 3 tane koç kestim. ’ diyordu. Allah için Muhammed için bize yardımcı olun. Ben yıllardır AK Partiyi destekledim. Oy Verdim AK Partiye. Şimdi bu hayvanların vebali AK Partinin boynun da kalacak. Ben nasıl desteklediysem. Baktıysam o da bana baksın. Şu halime baksın.Ben ne yapayım.Benim 300 milyar borcum var.Gittim Arpa aldım.Arpanın kilosu 2 milyon.1 mlyon 850. Buğday aynı saman aynı.Çoban parası aynı.Yani bizim masrafımız çıkmıyor.Satsak da alan yoktur. Gelsin hayvanlarımızı bizden satın alsın. Çaremiz kalmadı.”

İŞTE O YAKARIŞIN VİDEOSU

Urfadasın Haber              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.