03-Aralık-2020 - Perşembe

Urfalı Hikmet Bilgi Yarışmasında Gönülleri Fethetti

22 yaşındaki Şanlıurfalı Hikmet Karakurt, Kim Milyoner Olmak İster isimli bilgi yarışmasına katıldı. Karakurt, verdiği cevaplarla gönülleri kazanmayı bildi.

11-10-2020 10:36

Karakurt, programda 250 bin TL’lik soruya kadar geldi. 125 bin değerindeki ''1 dakikada ve 30 saniyede en fazla beton blok kırma rekorlarına da sahip olan Ali Bahçetepe tek seferde en fazla beton blok kırma rekorunu 2015'te kaç beton blok kırarak elde etmiştir?'' sorusuna doğru yanıt veren 8 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Karakurt, gelecek hafta 250 BİN TL’lik soruya doğru yanıt verirse 1 milyon TL değerindeki soruya kalacak.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN KUTLAMA
Hikmet Karakurt, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun da dikkatini çekti. Kasapoğlu, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda ‘’"Bravo Hikmet! Azim, sebat ve tevazu. Senin gibi gençler oldukça umudumuz baki kalacak" dedi.
Annesi Halime Karakurt ile programa katılan Üniversite öğrencisi Hikmet, program sunucusu Kenan İmirzalıoğlu’nun ‘’Kazanacağın ödülle ne yapacaksın?’’ sorusuna verdiği cevap ile de herkesi duygulandırdı. Maddi zorluklar yaşayan ailenin büyük evladı olan, eğitiminin yanı sıra tarlada mevsimlik işçi olarak da çalışarak soğan toplayan Karakurt ‘’Kazanacağım ödül ile kardeşlerimin eğitim masraflarını karşılayacağım’’ dedi.

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.