12-Haziran-2021 - Cumartesi

Urfalı İş İnsanından Antep – Urfa Kıyaslaması

Şanlıurfalı Sanayici Süleyman Hicri, yıllardır kıyaslaması yapılan Antep – Urfa noktasına yönelik önemli değerlendirmelerde bulundu. Hicri, Şanlıurfa’nın çeşitli noktalarda ataklarda bulunduğu belirterek sanayide de ciddi çalışmaların yapıldığını belirtti...

09-06-2021 22:15

Şanlıurfa – Gaziantep arasındaki rekabet hiçbir zaman bitmeyecek gibi. Her zaman yapılan kıyaslamalar iki şehir arasında devam ediyor. Sanayiden turizme, yemekten diğer noktalara kadar yapılan kıyaslamalar her zaman güncelliğini koruyor.
Şanlıurfalı Sanayici Süleyman Hicri, kentteki gelişmelerin umut verici noktalara ulaştığına dikkat çekti. Urfadasin.com mikrofonlarına konuşan Hicri, başarının anahtarını ve yol haritasını açıkladı.
Hicri, şunları söyledi:”Şanlıurfalılar olarak Antep gibi kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Antep sanayide kendin çok geliştirdi. Anteplilerde ciddi bir bağlılık var, kent milliyetçiliği var. Kenetlenmişler biz tayinlerden bahsederken onlar onlar sanayiyi nasıl kurabilirizin tartışmasını yapıyor, görüşmesini yapıyor. Son noktada Şanlıurfa'da güzel gelişmeler bunu fıstık anlamında Urfa'da ciddi anlamda ataklar var. Fıstığı hemen hemen yakalamış Urfa. Tatlı noktasında Urfa bir numara bu durum artık tescillendi yapılan son çalışmalar kimse bunu inkar edemez. Şanlıurfa'da bir firma ülke genelinde önemli ataklar yaptı.  Bütün Türkiye'ye yayılmış durumda Türkiye'nin her tarafına gidiyor. Birkaç firma Şanlıurfa'da da Antep'i geçtik diyebiliriz. Sanayide de 10 yıl zarfında onları yakalacağımıza inanıyorum. Sabırlı ve çalışmamız lazım. Başarının anahtarı nedir? Çalışmamız lazım, kenetlenmeyle birlik ve birlik içerisinde olabilmemiz lazım. Şanlıurfa olarak da yavaş yavaş başarıyoruz.”

Zeki Altundağ              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.