Şanlıurfalı kadın girişimci geçen yıl aldığı pandemi kredisiyle kurduğu serası daha kredisini ödeyemeden yoğun kar yağışında serası yerle bir oldu.

Gözden kaçırmayın

Yargıtay'dan Emsal Boşanma Kararı Yargıtay'dan Emsal Boşanma Kararı

Kadın girişimci Şefika Altınok, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Aşık Köyünde geçtiğimiz yıl aldığı pandemi kredisiyle sera kurdu. Serasında 5 kişiye iş istihdamı sağlayan Şefika Altınok, serasının daha birinci yılında son 2 gündür Şanlıurfa’da etkili olan kar yağışında serası çöktü, ürünleri çöpe döndü.

URFA’NIN ÖRNEK KADIN GİRİŞİMCİSİNİN SERASINDA BÜYÜK AFET

 Urfadasın haber sitesine konuşan 3 çocuk annesi Şefika Altınok, yaşanan kar yağışında serasının yerle bir olmasıyla büyük bir zarar ziyan içinde olduğunu dile getirdi. 25 Ocak’ta kredi ödemesinin başlayacağını ancak bu zarar ziyanla ödemesinin zor olacağına dikkat çeken Şefika Altınok şunları söyledi;  “Başka bir gelirim yok. Bir kızım üniversitede okuyor. Eşim iflas etti haciz icrası var. 8 bin TL’lik salatalık fidesi ödemesi yaptım daha o gelecekti.

50 BİN TL ZARAR ZİYANIM VAR, AFET KAPSAMINA ALINIP YARDIM BEKLİYORUM

 Ben bunu beklerken aşırı kar yağışı seramı kullanamaz hale getirdi. Bu bir doğal afettir. İlçe Tarım, İl Tarım mutlaka bir komisyon kurup çiftçilerin zarar ziyanlarını raporlamalıdır. Yoksa ben aldığım krediyi ödeyemem. İflas ederim. Büyük bir çöküntü yaşarım. Şuan nereden baksanız 50 bin TL zarar ziyanım var.

OYSA SERAMI BİR YIL ÖNCE NE HAYELLERLE KURMUŞTUM. HERKES, BURADA BİR ÇIĞIR AÇTIN DEMİŞTİ

Oysa seramı köyde kurduğumda tanımadığım birçok kişi geldi tebrik etti. Buraya bir çığır açtın’ dediler. Çevre köylerden gelen çok sayıda girişimciye örnek olmuştuk. Ama kar yağışı bütün hayallerimi aldı götürdü. Yetkililer ne olur sesimi duysun ve bir yardım eli uzatsın.”