Urfalı Kadınlardan Diyarbakırlı Annelere Destek

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Diyarbakır’daki annelerin teröre koydukları tepkiyi desteklediklerini belirterek ‘’Önemli olan bir olabilmek. Ülkemizin bayrağının altında kenetleniyoruz’’ dedi.

14-09-2019 22:14

AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Şanlıurfa’da teröre lanet, kardeşliğe davet yürüyüşüne katıldı. On binlerce Şanlıurfalı vatandaş, Balıklıgöldergah cami önünden, Ulucami önüne kadar yürüyüş yaparak, teröre tepki gösterdi.

Yürüyüşe katılan AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, yaptığı açıklamada ‘’Türkiye’de yaşayan tüm vatandaşlarımızın, Diyarbakırlı annelerimizin isyanına kulak vermelerini, oradaki annelerimizin yanlarında olmalarını istiyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa’dan Diyarbakırlı anneleri desteklerini ileten Güven ‘’Annelerimiz HDP il binasının önünden ayrılmıyorlar. Annelerimiz sadece kendi çocuklarının değil, bütün çocukların anneleri, yürekleri oldular. Sesleri öyle gür çıkıyor ki Türkiye’yi titretiyor. Onların ateşi söndürecek, demiri eritecek yürekleri var. Annelerimizin sergiledikleri duruş çok kıymetli. Bu ses, bu isyan, bu çığlık gelecek nesillere de aktarılacak. On yıllar sonra minnet ve saygıyla anılacak. Hepimiz onları destekliyoruz. Yanlarındayız. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz’’ şeklinde konuştu.

İbrahim COŞKUNER              

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan
Şanlıurfa Haberleri, Güncel Haber sitesi, Urfadasın sorumlu değildir.